Ev Yapımı Un Kurabiyesi Tarifi

Pastanelerin özel lezzetlerinden birini sadece 3 malzeme kullanarak mutfağınızda kolayca hazırlayacağınız Ev Yapımı Un Kurabiyesi Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda tüm yapım aşamalarıyla bilgilerinize sunulmuştur.

Çay ve kahve saati ikramlarınız için enfes kurabiyeler yapılan ve önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 15 – 20 dakikada pişirilen Ev Yapımı Un Kurabiyesi Tarifi, Masmavi3 Mutfakta YouTube kanalı tarafından hazırlanıp paylaşılmıştır. Kurabiyelerin yapımı için gerekli olan malzemelerin tam ölçülü listesi ve hazırlanış aşamaları, aşağıda yazılı olarak verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

Hamurunu hazırlamak için;

  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • Yarım su bardağı pudra şekeri
  • 2,5 – 3 su bardağı un

Üzeri için;

  • Pudra şekeri

Hazırlanış Aşamaları

  1. Hamurunu hazırlamak için; yoğurma kabına alınan 1 su bardağı sıvı yağ ile yarım su bardağı pudra şekeri, spatula ya da tahta kaşık yardımıyla karıştırılır.
  2. Ardından, 2,5 – 3 su bardağı un yavaş yavaş eklenip, toparlanana kadar önce kaşıkla sonrasında elle yoğurularak yumuşak kıvamlı bir hamur elde edilir.
  3. Hamurdan parçalar alınıp elde yuvarlayarak ya da büyük parça alıp rulo haline getirdikten sonra verev biçimde keserek son şekilleri verilir.
  4. Görünümünü daha şık hale getirmek için, hamurların üzerine bıçak yardımıyla küçük kesikler ya da çatal yardımıyla çizikler atılır.
  5. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında yaklaşık 15 – 20 dakika kontrollü olarak pişirilir.
  6. Fırından alındıktan sonra tamamen soğuması beklenir ve üzerlerine pudra şekeri serpilip, ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.