Pudingli Bisküvi Pastası Tarifi

Kolay ve pratik hazırlanmasının yanı sıra çok lezzetli Pudingli Bisküvi Pastası Tarifi, tüm ayrıntılarıyla Evdeki Pastane sayfamızda hazırdır. Videolu ve yazılı anlatımını izleyerek kısa sürede hazırlayacağınız bu nefis ikramlığı, çay ya da kahve beraberinde konuklarınıza sunabilirsiniz.

Favori ikramlarınız arasına alacağınız Pudingli Bisküvi Pastası Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı ve sesli anlatımın yer aldığı videodan sizlere aktarılmaktadır. Gerekli malzeme listesi ve hazırlanış aşamaları yazılı olarak aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • Kakaolu petibör bisküvi

Pudingi için;

  • 2 paket çikolata parçalı toz puding
  • 1 litre süt

Kreması için;

  • 1 paket toz krem şanti + paketinde belirtilen miktarda soğuk süt

Üzeri için;

  • Toz Antep fıstığı, ceviz içi ya da fındık içi

Hazırlanış Aşamaları

  1. Uygun bir tencereye alınan, 2 paket çikolata parçalı toz puding ve 1 litre süt karıştırarak pişirilerek hazır hale getirilir.
  2. Kakaolu petibör bisküviler, seçilen cam tepsinin tabanına 1 sıra dizilir ve üzerine hazırlanan puding sürülür. 3 kat olacak şekilde aynı işlem tekrarlanır ve soğumaya bırakılır.
  3. 1 paket toz krem şanti, paketinde belirtilen miktar kadar soğuk sütle çırpılarak hazırlanır ve soğuyan pastanın üzerine düzgünce yayılarak sürülür.
  4. Pasta, buzdolabına kaldırılarak 3 ya da 4 saat dinlendirilir.
  5. Buzdolabından alınarak dilimlenen pastanın üzeri, damak tadınıza göre dövülmüş Antep fıstığı, ceviz ya da fındık içi ile süslenerek ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.