Pudingli Bisküvi Pastası Tarifi

Kolay ve pratik hazırlanmasının yanı sıra çok lezzetli Pudingli Bisküvi Pastası Tarifi, tüm ayrıntılarıyla Evdeki Pastane sayfamızda hazırdır. Videolu ve yazılı anlatımını izleyerek kısa sürede hazırlayacağınız bu nefis ikramlığı, çay ya da kahve beraberinde konuklarınıza sunabilirsiniz.

Favori ikramlarınız arasına alacağınız Pudingli Bisküvi Pastası Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı ve sesli anlatımın yer aldığı videodan aktarılmaktadır. Gerekli malzeme listesini ve hazırlanış aşamalarını yazılı olarak aşağıda bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 2 paket çikolata parçalı puding
  • 1 litre süt
  • Kakaolu petibör bisküvi
  • 1 paket toz krem şanti + paketinde belirtilen miktarda süt
  • Dövülmüş Antep fıstığı, ceviz içi ya da fındık içi

Hazırlanış Aşamaları

Uygun bir tencereye alınan, 2 paket çikolata parçalı puding ve 1 litre süt karıştırarak pişirilerek hazır hale getirilir.

Kakaolu petibör bisküviler, seçilen cam tepsinin tabanına 1 sıra dizilir ve üzerine hazırlanan puding sürülür. 3 kat olacak şekilde aynı işlem tekrarlanır ve soğumaya bırakılır.

1 paket toz krem şanti, paketinde belirtilen miktar kadar sütle çırpılarak hazırlanır ve soğuyan pastanın üzerine düzgünce yayılarak sürülür. Pasta, buzdolabına kaldırılarak 3 ya da 4 saat dinlendirilir. Buzdolabından alınarak dilimlenen pastanın üzeri, damak tadınıza göre dövülmüş Antep fıstığı, ceviz ya da fındık içi ile süslenerek ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.