2 Renkli Sıvı Yağlı Kurabiye Tarifi

Klasik kurabiyelere lezzeti ve şık  görünümü ile güzel bir seçenek olabilecek 2 Renkli Sıvı Yağlı Kurabiye Tarifi, denemeniz önerisiyle Evdeki Pastane sayfamızda sizlerle paylaşılmıştır.

Enfes aromalı ve ağızda dağılan dokuda harika bir ikramlık yapılan 2 Renkli Sıvı Yağlı Kurabiye Tarifi, Şenel Özkurt YouTube kanalının hazırladığı ve sesli anlatımın yer aldığı videodan aktarılmaktadır. Ayrıca, gerekli malzemelerin ölçülü listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak da bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

 • 2 adet yumurta
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1 su bardağı sıvı yağ
 • 3 su bardağı  + 2 yemek kaşığı un
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 paket vanilya
 • 1 yemek kaşığı kakao

Hazırlanış Aşamaları

 1. Hamurunu hazırlamak için; 2 adet yumurta ile 1 su bardağı toz şeker, uygun bir kaba alınıp çırpma teli ya da mikser yardımıyla rengi değişip şeker eriyene kadar çırpılır.
 2. Ardından, 1 su bardağı sıvı yağ eklenerek çırpmaya devam edilir.
 3. 1 paket kabartma tozu, 1 paket vanilya ve yavaş yavaş ekleyerek 3 su bardağı  + 2 yemek kaşığı un karışıma ilave edilip önce kaşıkla karıştırıp sonrasında elle yoğurulur.
 4. Ele yapışan yumuşak kıvama gelen hamur hazır hale gelmiştir. Bu aşamada elinizi sıvı yağ ile yağlamanız işinizi kolaylaştıracaktır. 
 5. Hazırlanan hamur, 2 eşit parçaya ayrılır ve ayrılan hamurlardan birine 1 yemek kaşığı kakao eklenerek yoğurulur.
 6. Sade ve kakaolu hamurlardan ceviz büyüklüğünde parçalar alınıp elde yuvarladıktan sonra her ikisi birleştirilip tekrar yuvarlayarak son şekli verilir.
 7. Elde edilen 2 renkli kurabiye hamurları, pişirme kağıdı serili fırın tepsisine aralıklı olarak dizilerek yerleştirilir.
 8. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında yaklaşık 18 – 20 dakika pişirilir.
 9. Fırından alınan kurabiyelerin tamamen soğuması beklenir ve sonrasında servis tabağına alarak ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.