Tel Kadayıflı Paşa Sarması Tarifi

Hazır yufka ile sarılarak yapılan Tel Kadayıflı Paşa Sarması Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda bilgilerinize sunulmuştur. İç harcında ceviz, Antep fıstığı ya da fındık kullanabileceğiniz bu enfes şerbetli tatlıyı, videolu ve yazılı anlatımlarından takip ederek kolayca hazırlayabilirsiniz.

Farklı ve çok lezzetli bir tatlı olan Tel Kadayıflı Paşa Sarması Tarifi, Bera Tatlı Dünyası YouTube kanalı tarafından hazırlanıp yayınlanmıştır. Ilık olarak servis etmenizi önerdiğimiz tarif için gerekli malzemelerin ölçülü listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 150 gram tel kadayıf
  • 1 çay bardağı iri çekilmiş ceviz içi
  • 1 çay bardağı iri çekilmiş Antep fıstığı
  • 2 adet hazır yufka

Kızartmak için;

  • Sıvı yağ

Şerbeti için;

  • 3 su bardağı su
  • 3 su bardağı toz şeker

Hazırlanış Aşamaları

Şerbetini hazırlamak için; uygun bir tencereye alınan 3 su bardağı toz şeker ile 3 su bardağı su, orta ateşe ayarlanan ocakta yaklaşık 15 dakika kaynatılarak hazırlanır. Ardından, ocaktan alınarak soğumaya bırakılır.

150 gram tel kadayıf, küçük parçalara ayrılır ve çok kuruysa az miktarda su ile nemlendirilir. Farklı iç harçları denemek istiyorsanız, kadayıflar ikiye ayrılır ve her birine 1’er çay bardağı iri çekilmiş ceviz içi ve Antep fıstığı eklenerek karıştırılır. Tek bir malzeme kullanacaksanız kadayıflara toplamda 2 çay bardağı kuru çerez eklemeniz yeterli olacaktır.

2 adet hazır yufkanın her biri, üçgen şeklinde 8 eşit parçaya ayrılarak toplamda 16 adet yufka parçası elde edilir. Yufkaların geniş kenarlarına kadayıflı iç harçtan yerleştirilir ve sigara böreği şeklinde sarılır. Ardından, kızgın yağda kızartılarak önceden hazırlanan ve soğumuş şerbete aktarılır. 4 -5 dakika kadar şerbette bekletilen tatlılar, servis tabağına alınır. Ilık olarak servis etmenizi önerdiğimiz tatlılar, artık ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.