Pratik Kabak Tatlısı Tarifi

Türk mutfağının çok sevilen lezzetlerinden birini tam kıvamında hazırlayıp sunacağınız Pratik Kabak Tatlısı Tarifi, tüm yapım aşamalarını takip edeceğiniz sesli anlatımlı video ile Evdeki Pastane sayfamızda bilgilerinize sunulmuştur.

Enfes lezzetinin yanı sıra görünümü ile sizleri kendine hayran bırakacak bu güzel tatlıyı siz de kolayca yapabilirsiniz.

Balkabağının kabuklarını soyarken hemen altındaki yeşil kısmını da temizlemeniz, tatlının lokum kıvamında olmasına katkı sağlayacaktır.

Dilimlenen kabaklarının üzerine şekerini ekleyip 2 saat kadar bekletmeniz, tatlınızı su eklemeden pişirmenizi sağlayacaktır.

Tencerenin kapağı kapatılıp kısık ateşe ayarlı ocakta kontrollü olarak pişirilen tatlı, sonrasında ocak kapatılarak 20 – 25 dakika boyunca dinlendirilmelidir.

Servis aşamasında, isteğinize bağlı olarak üzerlerine gezdireceğiniz tahin ve dövülmüş ceviz içi çok yakışacaktır.

Denediğinizde mükemmel sonuç alarak herkesin çok seveceği bir tatlı elde edilen Pratik Kabak Tatlısı Tarifi, Seval Mutfakta YouTube kanalı tarafından hazırlanıp yayımlanan videodan sizlere aktarılmaktadır.

Tarifin ayrıntıları için videoyu izleyebilir, gerekli malzemelerin tam ölçülü listesini, aşağıda yazılı olarak bulabilirsiniz.

Kolay gelsin ve afiyet olsun.

Malzeme Listesi

  • 1 kilogram soyulup dilimlenmiş balkabağı
  • 1,5 su bardağı toz şeker

Servis aşamasında tatlının üzeri için;

  • Tahin (isteğe bağlı)
  • Dövülmüş ceviz içi (isteğe bağlı)

Videolu Anlatım

 

İletişim e-posta: evdekipastane@gmail.com