3 Malzemeli Acıbadem Kurabiyesi Tarifi

Pastanelerin harika lezzetlerinden birini mutfağınızda yapacağınız 3 Malzemeli Acıbadem Kurabiyesi Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda bilgilerinize sunulmuştur. Adını aldığı badem yerine daha ekonomik olduğundan fındık içi kullanılan kurabiyeleri, aynı ölçülerle bademle de hazırlayabilirsiniz.

Çay ve kahve saati ikramlarını için denemenizi önerdiğimiz 3 Malzemeli Acıbadem Kurabiyesi Tarifi, Bera Tatlı Dünyası YouTube kanalı tarafından hazırlanıp yayınlanan videodan sizlere aktarılmaktadır. Kurabiyelerin yapımı için gerekli malzemelerin ölçülü listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 500 gram çok ince çekilmiş fındık ya da badem içi
  • 4 adet oda sıcaklığında yumurtanın akı
  • 2 su bardağından 1 parmak eksik toz şeker

Hazırlanış Aşamaları

Derince bir kaba alınan, 4 adet oda sıcaklığında yumurta akı ile 2 su bardağından 1 parmak eksik toz şeker, mikser yardımıyla yüksek devirde 4 dakika kadar çırpılır. Beyazlaşıp krema kıvamına gelen karışıma, 500 gram çok ince çekilmiş fındık ya da badem içi eklenerek karıştırılır.

Karıştırılan hamur, kısa bir süre elle de yoğurularak hazır hale getirilir. Hazırlanan hamurdan mandalina büyüklüğünde parçalar alınır ve elde yuvarladıktan sonra üzerine bastırmadan pişirme kağıdı serili fırın tepsisine aralıklı olarak yerleştirilir.

Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 13 dakika pişirilir. Fırından alındıktan sonra yumuşak dokuda olan kurabiyeler, soğuduktan sonra ideal kıvamlarını bulacaklardır. Soğuyan kurabiyeler, servis tabağına alınarak ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.