Kolay Un Kurabiyesi Tarifi

İkramlarınızda özel bir yere sahip olacak Kolay Un Kurabiyesi Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda bilgilerinize sunulmuştur. Kolay ve pratik olarak nasıl yapıldığını, videolu ve yazılı anlatımları ile takip edebileceğiniz enfes kurabiyeleri denemenizi öneriyoruz.

Şık görünümde ve enfes lezzette un kurabiyeleri hazırlayacağınız tarif, Umut Sepetim YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Un kurabiyelerinin hazırlanış aşamaları ve gerekli malzemelerin ölçülü listesi aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi (36 Adet Kurabiye)

Hamuru için;

  • 200 gram oda sıcaklığında tereyağı ya da margarin
  • 3 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • Aldığı kadar un

Üzeri için;

  • Pudra şekeri

Hazırlanış Aşamaları

200 gram oda sıcaklığında tereyağı ya da margarin ile 1 çay bardağı pudra şekeri, derince bir kaba alınarak krema kıvamını alana kadar yoğurulur. Ardından, 1 çay bardağı sıvı yağ ve 3 yemek kaşığı mısır nişastası eklenerek yoğurmaya devam edilir. Son olarak, kulak memesi kıvamında yumuşak ve ele yapışmayan bir hamur elde edene kadar un ilave edilerek yoğurulur.

Elde edilen hamurdan, yaklaşık ceviz büyüklüğünde parçalar alınır ve elde yuvarlayarak şekli verilir. Hazırlanan kurabiye hamurları, yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizilerek yerleştirilir. Videoda görüldüğü gibi, çatal yardımıyla bastırarak kurabiyelerin üzerine desen yapılır. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında, 20 – 25 dakika pişirilir. Fırından alındıktan sonra, soğuyan kurabiyelerin pudra şekeri serpilerek ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.