Tereyağlı Un Kurabiyesi Tarifi

Pastane lezzetinin ötesine geçecek tadıyla çok beğeneceğiniz Tereyağlı Un Kurabiyesi Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda bilgilerinize sunulmuştur. Çay saatlerinin vazgeçilmez ikramı olan kurabiyeler içinde özel bir yeri olan un kurabiyesinin bu tarifini, izledikten sonra denemenizi öneriyoruz.

Sadece 5 malzeme ile hazırlanan Tereyağlı Un Kurabiyesi Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı videodan tüm ayrıntılarıyla izlenebilir. Ayrıca, yapımı için gerekecek malzemelerin tam ölçülü listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 250 gram oda sıcaklığında tereyağı
  •  1 Türk kahvesi fincanı sıvı yağ
  •  4 yemek kaşığı buğday nişastası
  •  1,5 su bardağı pudra şekeri
  •  3,5 su bardağı un

Hazırlanış Aşamaları

Derince bir yoğurma kabına alınan, doğranarak küçük parçalara ayrılmış 250 gram oda sıcaklığında tereyağı, 1 Türk kahvesi fincanı sıvı yağ ve 1 su bardağı pudra şekeri, yaklaşık 5 dakika kadar yoğurularak karıştırılır. Ardından, 4 yemek kaşığı buğday nişastası ve parça parça ekleyerek 3,5 su bardağı un ilave edilip yoğurmaya devam edilir.

Hazırlanan hamurdan parçalar alınıp, tezgahta yuvarlayarak rulo şekli verilir. Hamurun üzerine ve kenar kısımlarına çatalla çizerek desen yapılır. Bıçakla kesilerek son şeklini alan kurabiyeler, pişirme kağıdı serili fırın tepsisine dizilerek yerleştirilir.

Önceden ısıtılmış 160 derecelik fırında, yaklaşık 10 dakika pişirilir. Fırından alındıktan sonra soğuması beklenen kurabiyeler, yarım su bardağı pudra şekeri konan kapta, şekere bulanarak servis tabağına aktarılır. Harika un kurabiyeleri artık ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.