Etimek Tatlısı Tarifi

Porsiyonluk olarak hazırlayıp şık bir sunum yapacağınız Etimek Tatlısı Tarifi, tüm ayrıntılarını izleyeceğiniz videolu ve yazılı anlatımlarıyla Evdeki Pastane sayfamızda hazırdır. Verilen ölçülerle 6 porsiyon tatlı yapacağınız kolay ve pratik bu tarifi, izledikten sonra denemenizi öneriyoruz.

Konuklarınıza ve ailenize lezzetinden emin olarak sunacağınız Etimek Tatlısı Tarifi, Bera Tatlı Dünyası YouTube kanalı tarafından hazırlanıp yayınlanan videodan izlenebilir. Ayrıca, tatlının yapımında kullanacağınız malzemelerin tam ölçülü listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da bilgilerinize sunulmuştur.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 12 adet tuzsuz Etimek
  • 2 paket toz krem şanti
  • 1 kutu sıvı krema ya da 1 su bardağı soğuk süt
  • 1 adet muz

Şerbeti için;

  • Yarım su bardağından biraz fazla toz şeker
  • 1,5 su bardağı su

Süslemek için;

  • Çilek dilimleri

Hazırlanış Aşamaları

Şerbetini hazırlamak için; yarım su bardağında biraz fazla toz şeker ile 1,5 su bardağı su, uygun bir kaba alınıp karıştırıldıktan sonra  orta ateşe ayarlanan ocakta kaynatılır. Şerbet, 1 dakika daha kaynatılır ve ardından ocaktan alınarak ayrı bir kapta ılıması için bekletilir.

Kremasını hazırlamak için; 2 paket toz krem şanti, 1 kutu sıvı krema ya da 1 su bardağı soğuk süt ile iyice çırpılarak hazır hale getirilir.

6 adet tuzsuz Etimek, ılıyan şerbete batırılarak tatlının hazırlanacağı servis tabağına dizilerek yerleştirilir ve 5 dakika kadar şerbetini çekmesi için beklenir. Ardından, önceden hazırlanıp sıkma torbasına alınan krema, üzerilerine aktarılır. Muz dilimleri yerleştirildikten sonra, kalan 6 adet tuzsuz Etimek de diğerleri gibi şerbete batırılarak üzerine kapatılır.

Kalan krema ile üzerileri kaplanır ve son olarak çilek dilimleri ile süslenip buzdolabında bir süre dinlendirilen tatlı, artık ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.