Bisküvili Tavuk Göğsü Tarifi

Pratik yapımı ile fazla vaktinizi almadan hazırlayıp misafirlerinize lezzetinden emin olarak sunabileceğiniz Bisküvili Tavuk Göğsü Tarifi, videolu ve yazılı anlatımıyla Evdeki Pastane sayfamızda bilgilerinize sunulmuştur.

Mutfağınızda bulunabilecek ve az malzeme ile enfes bir sütlü tatlı yapılan Bisküvili Tavuk Göğsü Tarifi, Bera Tatlı Dünyası YouTube kanalı tarafından hazırlanıp yayınlanan videodan sizlere aktarılmaktadır. Tatlıyı yaparken ihtiyacınız olacak malzemelerin tam ölçülü listesini ve hazırlanış aşamalarını, aşağıda yazılı olarak bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Malzeme Listesi

 • 1,5 paket kakaolu petibör bisküvi

Tavuk göğsünü hazırlamak için;

 • 1 litre süt
 • 1,5 su bardağı toz şeker
 • 1 su bardağı un
 • 1 yemek kaşığı tereyağı ya da margarin
 • 1 paket vanilya

Üzeri için;

 • Öğütülmüş fındık içi

Videolu Anlatım

Yazılı Anlatım

 1. Tatlının hazırlanacağı fırın tepsisinin tabanına pişirme kağıdı yerleştirilir.
 2. Ardından, 1,5 paket kakaolu petibör bisküvi, rondodan geçirilip un haline getirilir ve eşit şekilde yayarak pişirme kağıdının üzerine aktarılır.
 3. Tavuk göğsünü hazırlamak için; uygun bir tencereye alınan 1 litre süt, 1,5 su bardağı toz şeker ve 1 su bardağı un, kısık ateşe ayarlanan ocakta sürekli karıştırarak koyulaşıp kıvam alana kadar pişirilir.
 4. Ocaktan alındıktan sonra, 1 yemek kaşığı tereyağı ya da margarin ve 1 paket vanilya eklenip, 3 – 4 dakika boyunca mikserle çırpılır.
 5. Hazır hale gelen tavuk göğsü, tepsiye serilen bisküvilerin üzerine her yerine eşit gelecek şekilde düzgünce aktarılır ve yüzeyi düzeltilir.
 6. Oda sıcaklığına geldikten sonra, buzdolabına kaldırılarak en az 3 – 4 saat dinlendirilir.
 7. Dinlenen tatlı buzdolabında alınıp, önce dikine olarak 2’ye ardından yaklaşık 2’şer parmak eninde keserek dikdörtgen dilimlere ayrılır.
 8. Her bir dilim, ucundan başlayarak içe doğru rulo şeklinde sarılıp, servis tabağına yerleştirilir.
 9. Üzerlerine öğütülmüş fındık içi ekleyerek ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.