Supangle Tarifi

Ev Yapımı Supangle Tarifi ile sevilen bir pastane lezzetini daha denemeniz için Evdeki Pastane sayfamızda beğenilerinize sunuyoruz. Supangle yapımının basit ve sade bir dille anlatıldığı videolu tarifi izleyerek sütlü tatlınızı kolayca yapabilirsiniz. Dilediğiniz şık porsiyonluk kaplarla ve üzerine yapacağınız süslemelerle tatlınızın görüntüsünü zenginleştirebilirsiniz.

Görsel tarifini Mutfak Sırları YouTube kanalının hazırladığı videodan aktardığımız Supangle Tarifi için gerekli malzemeler ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da bilginize sunulmuştur.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi ( 4 Kişilik )

  • 1 litre süt
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 2 tepeleme yemek kaşığı kakao
  • Yarım su bardağı buğday nişastası
  • 50 gram bitter çikolata
  • 1 – 2 dilim kek (arzu edilirse kaplara koymak için)

Hazırlanış Aşamaları

1 litre sütten 1 su bardağı kadarı tencereye alınır. 1 su bardağı toz şeker, 2 tepeleme yemek kaşığı kakao ve yarım su bardağı buğday nişastası eklenerek iyice karıştırılır. Ardından sütün kalan kısmı da eklenerek orta ateşte karıştırılarak pişirilir. Kıvamı gelen karışıma, 50 gram bitter çikolata eklenerek karıştırmaya devam edilir. Tencere, çikolatalar eridiğinde ocaktan alınır.

Dilediğiniz kaplara paylaştırılan supanglenin tabanına, arzu ederseniz küçük kek parçaları yerleştirebilirsiniz. Üzerini Hindistan cevizi, fındık, fıstık gibi damak tadınıza uygun malzemelerle süslediğiniz tatlı, oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabına kaldırılır. Birkaç saat buzdolabında dinlenen tatlınız servise hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.