Fındıklı Kolay Kurabiye Tarifi

Hazırlanması ve malzemeleri ile çok pratik olan Fındıklı Kolay Kurabiye Tarifi, videolu ve yazılı anlatımları ile Evdeki Pastane sayfamızda hazırdır. Az malzeme ile çok çabuk hazırlanan kurabiyeler, neredeyse çayınız demlenene kadar ikrama hazır olacaktır.

İzlemenizi ve denemenizi önerdiğimiz Fındıklı Kolay Kurabiyelerin nasıl yapıldığı, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı ve sesli anlatımın yer aldığı videodan aktarılmaktadır. Ayrıca, gerekli malzemelerin ölçülü listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 2 adet oda sıcaklığında yumurta (1 adet yumurtanın akı üzeri için ayrılacak)
  • 1 paket (250 gram) oda sıcaklığında margarin ya da tereyağı
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • 1 paket kabartma tozu
  • 3,5 su bardağı un

Üzeri için;

  • Kırılmış fındık içi

Hazırlanış Aşamaları

Uygun bir yoğurma kabına alınan, 250 gram oda sıcaklığında margarin ya da tereyağı, 1 su bardağı pudra şekeri, 1 adedinin akı üzeri için ayrılan 2 adet oda sıcaklığında yumurta, 1 paket kabartma tozu ve 3,5 su bardağı un elle yoğurulur.

Yoğurularak hazır hale getirilen hamurdan, ceviz büyüklüğünde parçalar alınarak, elde şekil verilir. Üzerleri, önce ayrılan yumurta akına, ardından kırılmış fındık içine bulanarak, yağlı kağıt serili fırın tepsisine yerleştirilir.

Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında, pembeleşene kadar pişirilir. Fırından alındıktan sonra ilk sıcağı geçen kurabiyeler ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.