Hazır Yufkadan Kolay Gözleme Tarifi

5 dakikada ikrama hazır hale gelen Hazır Yufkadan Kolay Gözleme Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda hazırdır. Ani gelen misafirleriniz için, çay demlenene kadar yapabileceğiniz pratik gözlemeleri mutlaka denemelisiniz.

Peynirli olarak verilen tarifi, patates, kıyma gibi farklı iç harçlarla da deneyebilirsiniz.  Kahvaltılarınız için de harika bir sıcak olacak Gözleme Tarifi, Ayşenur Altan YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Sesli anlatımın yer aldığı videodan izleyeceğiniz tarif için, gerekli malzeme listesi ve hazırlanış aşamalarının yazılı dökümü aşağıda verilmiştir.

Kolay gelsin.

Malzeme Listesi

  • 2 adet hazır yufka
  • Tereyağı ya da margarin

İç harcı için;

  • Beyaz peynir
  • Maydanoz

Hazırlanış Aşamaları

Tezgaha alınan 1 adet yufka kesilerek 4 parçaya ayrılır. Videoda görüldüğü gibi, her bir parçanın ortasına hazırlanan iç harç yerleştirilir. Yufka parçası, kenarlarından ortaya doğru kare oluşturacak şekilde kapatılır. Tüm yufka parçaları, aynı şekilde hazırlanarak pişirmeye geçilir.

Orta ateşe ayarlı ocağa yerleştirilen yanmaz yapışmaz tava, tereyağı ya da margarin ile hafifçe yağlanır. Gözlemelerin her iki tarafı da kızartılarak servis tabağına alınır. Arzu ederseniz gözlemenin diğer yüzünü de kızartma aşamasında yağlayabilirsiniz. Soğutmadan ikram etmeniz önerilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.