Yumurtasız Kolay Tiramisu Tarifi

Yumurtasız Kolay Tiramisu Tarifi, videolu ve yazılı anlatımları ile Evdeki Pastane sayfamızda hazırdır. Kremasında yumurta kullanılmayan tarif, denedikten sonra ikram ettiklerinizin lezzeti ve şık görünümü ile beğenisini kazanacaktır.

Dilediğiniz porsiyonluk cam bardak ya da kaplarda hazırlayarak şık bir sunum yapacağınız bu hafif tatlı, Hayalimdeki Yemekler YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Tarifin yazılı anlatımını ve gerekli malzemeleri aşağıda yazılı olarak da bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 1 paket (200 mililitre) sıvı krema
  • 1 paket vanilya
  • Yarım çay bardağından biraz az toz şeker
  • 250 gram Labne ya da Mascorpone peyniri
  • 2 tatlı kaşığı Nescafe
  • 1 su bardağı su
  • 10 adet kedidili bisküvi
  • Kakao

Hazırlanış Aşamaları

1 paket (250 gram) krema, katılaşana kadar mikserle çırpılır. Ardından, 1 paket vanilya ve yarım çay bardağından biraz az toz şeker eklenerek çırpmaya devam edilir. Son olarak, 250 gram Labne ya da Mascorpone peynir ilave edilip iyice çırpılarak, krema hazır hale getirilir. Kullanırken kolaylık olması için sıkma torbasına doldurulur. Hazırda sıkma torbanız yoksa, doldurduktan sonra ucunu keseceğiniz buzdolabı poşeti de aynı işi görecektir.

Kedidili bisküvileri ıslatmak için, bir kaba alınan 2 tatlı kaşığı granül kahve (Nesacafe ya benzeri), 1 su bardağı suda karıştırılarak eritilir. 10 adet kedidili bisküvi ortalarından kesilerek ikiye bölünür. Servis için hazırlanan 5 adet bardağın her birinin tabanına, önce kahveli suya batırılan iki parça bisküvi yerleştirilir. Üzerine hazırlanan krema sıkılır ve kakao serpilir.

Tekrar 2 parça kedidili bisküvi kahveli suda ıslatılarak bardağa yerleştirilir. Üzerine tekrar krema sıkılır ve düzeltildikten sonra sıkılan küçük krema parçalarıyla üzeri süslenir. Hazırlanan tatlılar buzdolabına kaldırılarak, en az 3 saat dinlendirilir. Buzdolabından alındıktan sonra, üzerine kakao serpilen tatlılar ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.