Volkan Pasta Tarifi

Farklı ve şık bir sunum yapacağınız harika lezzette bir pasta olan Volkan Pasta Tarifi ile Evdeki Pastane sayfamızda sizleri buluşturuyoruz. Enfes tatların bir araya geldiği pastayı hazırlarken, satın alacağınız kakaolu pasta altlıklarını kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Hazır olarak aldığınız bu pasta altlıklarını, yumuşak olmaları için biraz süt ya da kahve ile ıslatmanız önerilir. Pandispanyayı kendiniz hazırlamak isterseniz, buraya tıklayarak nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

Yanardağ Pasta olarak da isimlendirilen Volkan Pasta Tarifi, Mutfak Sırları YouTube kanalının hazırladığı ve sesli anlatımın yer aldığı videodan sizlere aktarılmaktadır. Gerekli malzemelerin ölçülü listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak da bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 2 katlı hazır kakaolu pandispanya

İç harcı ve kreması için;

  • 1 paket yulaflı bisküvi
  • 1 paket toz krem şanti (2’li kutudan çıkanın 1 paketi)
  • 1 su bardağı soğuk süt
  • Yarım adet muz
  • 3 yemek kaşığı damla çikolata

Süslemesi için;

  • Nar taneleri
  • Çikolata sosu

Hazırlanış Aşamaları

1 paket toz krem şanti ile 1 su bardağı soğuk süt, uygun bir kaba alınarak mikserle kabarana kadar iyice çırpılır. 3 yemek kaşığı damla çikolata ve dilimlenmiş yarım adet muz, krem şantiye eklenerek karıştırılır. 1 paket yulaflı bisküvi de, elde ufalanarak harca katılıp karıştırılır.

1 adet pandispanya keki, bıçakla kesilerek 8 eşit parçaya ayrılır. Taban olarak kullanılacak pasta altı, uygun bir servis tabağına yerleştirilir. Hazırlanan bisküvili kremanın tamamı, tabanda yaklaşık 1 parmak genişliğinde boşluk bırakılarak videoda görüldüğü gibi kubbe şeklinde yerleştirilir.

Kesilerek hazırlanan 8 adet üçgen kek parçaları, sivri kısımları üste bakacak şekilde kremanın etrafına yan yana dizilir. Kremanın olduğu kalan boşluklara ayıklanmış nar taneleri serpilir. Kek dilimlerini üzerine çikolata sosu akıtılarak pastaya son görünümü verilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.