Sucuklu Milföy Böreği Tarifi

İştah açan görünümü ve mükemmel lezzeti ile çok iyi sonuç alacağınız Sucuklu Milföy Böreği Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda bilgilerinize sunulmuştur.  İç harcında beyaz peynir ve sucuğun kullanıldığı börekte,  damak tadınız uyan farklı malzemeleri deneyerek özel lezzetler yakalayabilirsiniz.

Üzerindeki kafes görünümünün çok kolay verildiği Sucuklu Milföy Böreği Tarifi, Misssgibi Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından yayınlanan ve sesli anlatımın yer aldığı videodan izlenebilir. Ayrıca, böreğin yapımı için gerekli olan ölçülü malzeme listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 8 adet kare milföy hamuru
  • 8 – 10 dilim sucuk
  • 1 çay bardağı ufalanmış beyaz peynir

Üzeri için;

  • 1 adet yumurtanın sarısı
  • Susam ve çörek otu

Hazırlanış Aşamaları

Dondurucudan çıkarılan milföy hamurları, oda sıcaklığında 10 dakika kadar bekletilir. Her bir milföy hamuru, hafifçe un serpilen tezgahta merdane yardımıyla çok az açarak kare şeklini bozmadan genişletilir. Bir köşesine peynir ve sucuk parçaları yerleştirilir. Videoda görüldüğü gibi, karşı köşe dışındaki 2 köşe 1 ‘er parmak genişliğinde kesilerek şeritler oluşturulur. Kesilmeyen hamur parçası, harcın üzerine kapatılır ve kenarları bastırılır. Şeritler, karşılıklı olarak kapatılarak böreğin üzerine kafes görünümü verilir. 

Hazırlanan börek hamurları, yağlanmış ya da pişirme kağıdı fırın tepsisine düzgünce yerleştirilir. Üzerlerine 1 adet yumurtanın sarısı çırpıldıktan sonra sürülür, susam ve çörek otu serpilir. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında kızarana kadar pişirilir. Fırından alındıktan sonra ilk sıcağı geçen börekler ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.