Kahvaltılık Simit Tava Tarifi

Kahvaltılık Simit Tava Tarifi ile sofranıza gelecek harika lezzeti çok seveceksiniz. Kolay ve pratik olarak hazırlanan tarifin tüm aşamalarını videolu ve yazılı anlatımları ile Evdeki Pastane sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Damak tatlarımıza uygun olan Kahvaltılık Simit Tava Tarifi, Umut Sepetim YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Yapımı için gerekli olan malzemeler ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 1 adet simit
  • 1 adet yumurta
  • Tereyağı ya da margarin
  • Sucuk
  • Kaşar peyniri

Hazırlanış Aşamaları

1 adet simit ortasından enine kesilerek ikiye ayrılır. Orta ateşe ayarlı ocağa alınan ve yağlanan tavada önce dilimlenmiş sucuklar kızartılır. Ardından iç yüzü ısıtılan simit ters çevrilir ve kızaran sucuklar ve üzerine kaşar peynirleri yerleştirilir. Simidin ikinci parçası kapatılarak, ortasına önce tereyağ ya da margarin, sonrasında sucuk parçaları, 1 adet yumurta ve en son kaşar peynirleri yerleştirilerek pişirilir.

Bu aşamada, simit tabanının yanmaması için, ocak ateşine ve tavayı yağsız bırakmamaya dikkat edilmelidir. Servis tabağına alınan, simit tava artık ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.