Rulo Bisküvi Tarifi

Market raflarında Cigarette Russe adıyla rastlanan Çıtır Rulo Bisküvi Tarifi, sade ve basit anlatımı ile Evdeki Pastane sayfamızda hazırdır. Pratik ve kolay hazırlanışı ile öne çıkan bu güzel lezzeti denemenizi öneririz.

Az ve basit malzemelerle ikrama hazır hale gelen Rulo Bisküvi Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Tarif ölçüleri ile yaklaşık 28 adet bisküvi hazırlayabilirsiniz. Gerekli malzemelerin ölçülü listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da bilginize sunulmuştur.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 4 adet yumurtanın akı
  • 1 çay bardağı toz şeker
  • 50 gram eritilmiş ılık tereyağı
  • 1 su bardağı un
  • 1 tutam tuz

Hazırlanış Aşamaları

Uygun bir kapta, 4 adet yumurtanın akı ile 1 çay bardağı toz şeker iyice çırpılır. 50 gram eritilmiş ılık tereyağ ilave edilerek çırpmaya devam edilir. Son olarak, 1 su bardağı un ile 1 tutam tuz eklenir ve tüm malzemeler çırpılarak, bisküvi hamuru hazır hale getirilir.

Pişirme için seçilen fırın tepsisine yağlı kağıt serilir. Bisküvi hamurundan 1 yemek kaşığı kadar alınır ve tepsiye dökülür. Dökülen hamur, kaşığın tersi kullanılarak ince bir hamur haline gelene kadar dikkatlice yayılır. Tüm hamur, aynı işlemler uygulanarak fırın tepsisine aktarılır. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında kenarları pembeleşene kadar yaklaşık 8 dakika pişirilir.

Fırından alınan sıcak hamurlar, vakit kaybetmeden ters çevrilerek rulo şeklinde sarılır. Bu aşamada, hamurları sararken kırılmaması için sıcaklığını kaybetmeden rulo yapmanız gerektiğini hatırlatırız. Bisküviler, soğuduktan sonra ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.