Pudingli İrmik Tatlısı Tarifi

Pastane lezzetleri le buluştuğunuz Evdeki Pastane sayfamızda Pudingli İrmik Tatlısı Tarifi, videolu ve yazılı anlatımlarıyla beğenilerinize sunulmuştur. Pasta görünümlü ve her katında enfes tatlarla buluşacağınız bu hafif tatlı, favori ikramlarınızdan biri olacaktır.

Çocukların da severek yiyecekleri yapımı kolay Pudingli İrmik Tatlısı Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı videodan sizlere aktarılmaktadır. Ayrıca, tatlının yapımı için gerekli olan malzemelerin tam ölçülü listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak da takip edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

Tabanı için;

  • 1 paket Burçak bisküvi
  • 1 tepeleme yemek kaşığı eritilmiş tereyağı

Ara katı için;

  • 1 paket vanilyalı puding
  • 1 litre süt
  • 4 yemek kaşığı irmik
  • 3 yemek kaşığı Labne peyniri

Üzeri için;

  • 1 poşet toz krem şanti
  • Çikolata sosu

Hazırlanış Aşamaları

Tabanını hazırlamak için; 1 paket Burçak bisküvi rondoda çekilerek un haline getirilir. 1 tepeleme yemek kaşığı eritilmiş tereyağı ilave edilerek iyice karıştırılır. Hazırlanan karışım, tabanına pişirme kağıdı yerleştirilen yuvarlak kelepçeli kek kalıbına aktarılır ve kaşık yardımıyla üzerine bastırılıp buzdolabına kaldırarak dinlendirilir.

Ara katını hazırlamak için; uygun bir tencereye alınan, 1 paket vanilyalı puding, 4 yemek kaşığı irmik ve 1 litre süt, orta ateşe ayarlanan ocakta koyulaşıp kıvam alana kadar sürekli karıştırarak pişirilir. Ocaktan alınan karışıma, 3 yemek kaşığı Labne peyniri eklenip çırparak karıştırılır.

Hazır hale gelen harç, buzdolabından çıkarılan ve tabanında bisküvi bulunan kalıba aktarılır. Üzeri düzeldikten sonra oda sıcaklığına gelmesi beklenir ve buzdolabına kaldırılarak 3 saat kadar dinlendirilir. Sürenin sonunda, 1 poşet toz krem şanti ile süt çırpılarak elde edilen krem şanti, buzdolabından çıkarılan tatlının üzerine düzgünce yayılır.

Tatlı, kalıbından çıkarılarak servis tabağına alınır. Son olarak, çikolata sosu gezdirilip desen verilen tatlının üzeri dilediğiniz malzemelerle süslenir. Dilimlenerek ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.