2 Malzemeli Pratik Sufle Tarifi

 

2 Malzemeli Pratik Sufle Tarifi ile 20 dakikada 4 porsiyonluk enfes bir tatlı hazırlayabilirsiniz. Püf noktaları ve ipuçlarının yer aldığı sufle tarifini, Evdeki Pastane sayfamızda tüm ayrıntılarıyla takip edebilirsiniz.

Yumurta akının kullanıldığı tatlının yapımında, sarılarının kesinlikle akına karıştırılmaması gerektiğini hatırlatırız. Çok kısa sürede kolay olarak hazırlanan 2 Malzemeli Pratik Sufle Tarifi, Masmavi3mutfakta YouTube kanalı tarafından hazırlanan ve sesli anlatımın yer aldığı videodan aktarılmaktadır. Ayrıca, hazırlanış aşamalarının detayları ve gerekli malzeme listesi aşağıda yazılı olarak da bilgilerinize sunulmuştur.

Kolay gelsin.

Malzemeler

  • 2 adet yumurtanın akı
  • 1,5 yemek kaşığı kahvaltılık çikolata (Çokokrem, Sarelle, Torku benzeri)

Hazırlanışı

Fırın 200 dereceye ayarlanarak ısıtılmaya başlanır. Pişirme için seçilen kapların iç yüzeyleri katı yağ ile yağlanır ve ardından kakao serpilerek yapışmayanlar boşaltılır.

2 adet yumurtanın akı derince bir kaba alınır ve yüksek devire ayarlanan mikserle köpük kıvamına gelene kadar çırpılır. 1,5 yemek kaşığı kahvaltılık çikolata, fırında 1 dakika kadar tutularak ya da benmari usulü ile yumuşatılır. Çırpılan yumurta akları, çikolataya 3 ya da 4 aşamada eklenerek bir spatula yardımıyla karıştırılır. Akışkan ve köpük kıvamına gelen sufle harcı, hazır hale gelmiştir.

Hazırlanan harç, kaplara eşit şekilde dağıtılarak aktarılır. Kaplar borcam fırın tepsisine yerleştirilir ve tepsinin tabanına yaklaşık 1 parmak seviyesinde su koyulur. Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında 15 dakika pişirilir. Fırından alındıktan sonra, sıcak olarak ikram edilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.