Pratik İrmik Topları Tarifi

Şık sunumu ve çok kısa sürede pratik hazırlanışı ile öne çıkan enfes atıştırmalıklar hazırlanan Pratik İrmik Topları Tarifi, tüm yapım aşamalarını ayrıntılı olarak izleyeceğiniz sesli anlatımlı video ile Evdeki Pastane sayfamızda sizlerle paylaşılmıştır.

Tarif için verilen ölçülerle, yaklaşık 28 adet lokmalık boyutlarda tatlı atıştırmalık elde edilmektedir.

Pudingle hazırlanan irmikli muhallebiyi pişirmek için ocağa almadan önce, çırpma teli yardımıyla topak kalmayana kadar iyice karıştırılması gerektiğini hatırlatırız.

Muhallebi, orta ateşe ayarlı ocakta sürekli karıştırarak kaynayana kadar, kaynadıktan sonra kısık ateşte koyulaşıp kıvam alana kadar kontrollü olarak pişirilmelidir.

Ayrı bir kaba alınıp üzeri streç filmle kapatılan muhallebinin oda sıcaklığına gelmesi beklenir ve ardından buzdolabına kaldırılıp en az 2 saat boyunca bekletilir.

Sürenin sonunda, buzdolabından çıkarılan muhallebiden yaklaşık ceviz büyüklüğünde parçalar alınıp, elde yuvarlayarak lokmalık toplar biçiminde son şekilleri verilir.

Hindistan cevizine bulanıp servis tabağına alınan tatlıları, 1 saat kadar buzdolabında dinlendirdikten sonra servis edebilirsiniz.

Kolay bulunabilir malzemelerle çok lezzetli ve harika görünümlü ikramlıklar yapılan Pratik İrmik Topları Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanıp yayımlanmıştır.

Ayrıca, tatlıların yapımı için gerekli malzemelerin tam ölçülü listesini, aşağıda yazılı olarak da bulabilirsiniz.

Kolay gelsin ve afiyet olsun.

Malzeme Listesi

Tatlıların irmikli muhallebisini hazırlamak için;

  • 1 paket kakaolu toz puding
  • 8 yemek kaşığı irmik
  • 6 yemek kaşığı toz şeker
  • 3 su bardağı süt
  • 1 paket şekerli vanilin
  • 1 yemek kaşığı tereyağı ya da margarin

Tatlıların üzerlerini bulamak için;

  • Yarım su bardağı Hindistan cevizi

Videolu Anlatım

İletişim e-posta: evdekipastane@gmail.com