Pratik Çikolatalı Pasta Tarifi

 

Tatlı menüsünün vazgeçilmezlerinden olan çikolatalı pastanın yapımı oldukça basit ve pratik bir tarifi ile karşınızdayız. Fazla vaktinizin olmadığı anlarda imdadınıza yetişecek, son derece lezzetli ve güzel görünüşlü Pratik Çikolatalı Pasta Tarifi mutfağınızda olmayı hak eden bir lezzet.

Videolu anlatımından sesli olarak izleyeceğiniz tarif, Semen Öner Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Gerekli malzeme listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak da takip edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Malzeme Listesi

  • Pandispanya (25 santimetre)
  • 500 gram çikolata
  • 500 gram ısınmış krema
  • 500 gram çırpma kreması

Hazırlanış Aşamaları

Isınmış kremayı çikolatanın üzerine dökün ve karıştırarak çikolatayı eritin. Buzdolabında önceden soğumuş çırpma kremayı mikser yardımı ile 3 – 4 dakika kadar çırpın ve tekrar buzdolabına koyun. Çikolatalı krema karışımı ile çırpma kremasını karıştırın ve bir kısmını süsleme için bir sıkma kabına ayırın.

Pandispanyayı 3 eşit parçaya yatay olarak bölün ve her katın arasına elde ettiğiniz karışımı sürün. Daha yumuşak bir kek elde etmek istiyorsanız pandispanya katlarını bir kaç kaşık süt ile ıslatarak yumuşatabilirsiniz. En son pandispanyanın dış kısmını da kapladıktan sonra sıkma kabı ile dilediğiniz motiflerle pastanızı süsleyin. Bir süre buzdolabında soğuttuktan sonra servis edebilirsiniz.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.