Pişmeyen Tart Tarifi

 

Yalnızca 5 malzeme kullanarak sadece 5 dakikada hazırlayabileceğiniz, yapımı oldukça pratik ve kolay Pişmeyen Tart Tarifi ile sizlerleyiz. Fazla vaktinizin olmadığı veya atıştırmak için mutfağınızda fazla çeşidin bulunmadığı zamanlarda kolayca yapabileceğiniz pişmeyen tart harika bir seçim olabilir.

Videolu ve yazılı anlatımlarıyla sunduğumuz Pişmeyen Tart Tarifi, Semen Öner Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Gerekli malzemelerin ölçülü listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Malzeme Listesi

  • 100 gram tereyağı ya da margarin
  • 1 paket Labne peyniri
  • 1 paket petibör bisküvi
  • 1 kavanoz fıstık ezmesi
  • 1 paket (200 mililitre) sıvı krema

Hazırlanış Aşamaları

Tereyağını ya da margarini geniş bir kapta erittikten sonra içerisine petibör bisküviyi kırarak ekleyin. Bir süre karıştırdıktan sonra tabanı çıkabilir bir kek veya pasta kalıbına karışımı dökün. İyice bastırıp kalıba oturmasını sağladıktan sonra buzdolabında yarım saat kadar dinlendirin.

Daha sonra kremayı 5 dakika kadar bir kapta mikserden geçirin. İçerisine labne peyniri ve fıstık ezmesini ekleyin ve bir süre daha karıştırın. Buzdolabından çıkardığınız kalıbın üzerine kremalı karışımı dökerek yüzeyine yayın.

Dilerseniz üzerine çikolata, bal, reçel de ekleyebilirsiniz. Tartı kalıptan çıkarın ve 2 saat kadar buzdolabında dinlendirin. Aceleniz var ise dondurucuda yarım saat kadar dinlendirmeniz de yetecektir. Fıstık ezmeli tartınız hazır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.