Peynirli Milföy Böreği Tarifi

Çok kısa sürede hazırlayarak ikram edebileceğiniz Peynirli Milföy Böreği Tarifi ile çayınız demlenene kadar pişen çıtır börekler yapabilirsiniz. Bu pratik tarifi izleyeceğiniz sesli anlatımın yer aldığı videoda, ayrıca milföy hamuru ile ilgili tüm püf noktaları da anlatılmaktadır.

Milföylü tariflerin tamamında çok yararlı olacak bilgileri de içeren videolu anlatım, Misssgibi Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. 6 adet börek için gerekli malzeme listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak da bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 6 adet kare milföy hamuru
  • 1 kase karışık peynir
  • 1 tutam ince kıyılmış maydanoz

Üzeri için;

  • 1 adet yumurtanın sarısı
  • Çörek otu, susam ya da haşhaş tohumu

Hazırlanış Aşamaları

İç harç olarak kullanılacak 1 kase karışık peynir ile 1 tutam ince kıyılmış maydanoz karıştırılır. Milföy hamurunun üzerine, bir miktar hazırlanan iç harçtan koyarak üçgen şeklinde kapatılır. Bu aşamada, milföy hamurunun kullanımı ile ilgili videoda yer alan uyarılara dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız.

Hazırlanan milföyler, yağlı kağıt serili fırın tepsisine aralıklı biçimde dizilerek yerleştirilir. Üzerilerine bir fırça yardımıyla, çırpılmış 1 adet yumurtanın sarısı dağıtılarak sürülür. Arzu ederseniz, çörek otu, susam ya da haşhaş tohumu serpilir. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında kızarana kadar pişirilir. Fırından alındıktan sonra ilk sıcağı geçen milföy börekler, artık ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.