Negro Bisküvili Kolay Pasta Tarifi

Zamanınızın kısıtlı olduğu anlarda Negro Bisküvili Kolay Pasta Tarifi ile konuklarınıza çok pratik olarak harika bir ikramlık hazırlayabilirsiniz. Evdeki Pastane sayfamızda videolu ve yazılı anlatımlarını takip ederek, tarifi izlemenizi ve denemenizi öneririz.

Çocuklarınız için de tatlı bir sürpriz olacak Negro Bisküvili Kolay Pasta Tarifi, Umut Sepetim YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Pastanın yapımı için gerekli olan ölçülü malzeme listesi ve hazırlanış aşmaları aşağıda yazılı olarak verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 4  paket Negro bisküvi
  • 1 paket kakaolu toz puding
  • 3,5 su bardağı süt
  • 2 yemek kaşığı kahvaltılık çikolata kreması (Nutella, Çokokrem ya da benzeri)

Bisküvileri ıslatmak için;

  • 1 kase süt

Süslemek için;

  • Beyaz çikolata
  • Şekerleme

Hazırlanış Aşamaları

Pudingi hazırlamak için; uygun bir tencereye alınan 3,5 su bardağı süt ile 1 paket kakaolu toz puding, orta ateşe ayarlanan ocakta sürekli karıştırarak pişirilir. Kaynayarak kıvam alan pudinge 2 yemek kaşığı kahvaltılık çikolata kreması ekleyip karıştırarak ocaktan alınır.

Pastanın hazırlanması için seçilen tercihen baton kalıbın içi streç filmle kaplanır. Bisküviler, ıslatmak için hazırlanan 1 kase süte batırılarak kalıbın tabanına tek sıra halinde dizilir ve üzeri ilk sıcağı geçen pudingle kaplanır. Bisküviler ve puding bitene kadar aynı işlemler tekrarlanır. Son aşamada pastanın üzeri pudingle kapatılır ve derin dondurucuya kaldırılarak 2 – 3 saat bekletilir.

Sürenin sonunda ters çevrilerek kalıbından çıkarıp servis tabağına alınır ve streç film sıyrılır. Üzerini eritilmiş beyaz çikolata ve şekerlemelerle süslediğiniz pasta, çikolatası donduktan sonra artık ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.