Muzlu Piramit Pasta Tarifi

Çok kısa sürede kolay malzemelerle yapılan Muzlu Piramit Pasta Tarifi, tüm ayrıntılarıyla Evdeki Pastane sayfamızda bilgilerinize sunulmuştur. Hazırlanış aşamalarını videolu ve yazılı anlatımlarından takip ederek, pastanızı kolayca hazırlayabilirsiniz.

Kolay ve pratik yapılışı ile favori tariflerinizden biri olacak Piramit Pasta Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Sade ve basit anlatımı ile sesli olarak izleyeceğiniz videonun yanı sıra, gerekli malzeme listesi ve yapım aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 1,5 paket kakaolu petibör bisküvi
  • 2 adet muz

Muhallebisi için;

  • 2 paket vanilyalı toz puding
  • 1 litre süt

Üzeri için;

  • 1 paket toz krem şanti
  • Süt

Süslemek için;

  • Muz ve kivi dilimleri
  • Hazır çikolata sosu

Hazırlanış Aşamaları

Muhallebisini hazırlamak için; uygun bir tencereye alınan 2 paket vanilyalı toz puding ile 1 litre süt, orta ateşte karıştırarak koyulaşana kadar pişirilir. Pişen muhallebi, ocaktan alınarak soğumaya bırakılır.

Mutfak tezgahına serilen streç filmin orta kısmına, 3 adedi enine 6 adedi ise dikine olmak üzere 1 sıra kakaolu petibör bisküvi yerleştirilir. Hazırlanan muhallebiden bisküvilerin üzerine sürülür ve 1 kat daha bisküvi döşenir. Üzerine tekrar muhallebi sürülen pasta katının bu kez ortası boş bırakılarak, sadece yan kısımlarına bisküviler yerleştirilir ve muhallebisi düzgünce sürülür.

Orta kısmına 2 adet muz konan pastaya, streç film içe doğru katlanarak piramit şekli verilir. Şekil verildikten sonra, streç film açılarak kalan muhallebinin tamamı sürülür ve tekrar kapatılır. Derin dondurucuya kaldırılarak, 3 – 4 saat kadar dinlendirilir.

1 paket toz krem şanti, üzerindeki tarife göre sütle çırpılarak hazırlanır. Derin dondurucudan çıkarılan pasta, hazırlanan krem şanti ile güzelce kaplanır. Üzeri, muz, kivi dilimleri ve çikolata sosu ile süslenen pasta, dilimlenerek ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.