Muzlu Kolay Pasta Tarifi

İkramlarınız içinde özel bir yere sahip olacak Muzlu Kolay Pasta Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda tüm ayrıntılarıyla hazırdır. Çay ve kahve beraberinde şık bir sunumla ikram edebileceğiniz pastanın yapım aşamalarını videolu ve yazılı anlatımlarıyla sizlere sunuyoruz.

Pratik olarak ve fazla zaman harcamadan hazır hale gelen Muzlu Kolay Pasta Tarifi, Umut Sepetim YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Sesli anlatımın yer aldığı videonun yanı sıra, gerekli malzemelerin ölçülü listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak da takip edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 3 adet muz
  • 2 paket sade petibör bisküvi
  • 1 paket vanilyalı toz puding
  • 750 mililitre süt (Puding  için)
  • 2 poşet toz krem şanti
  • 1 su bardağı süt
  • 2 paket (80 gram x 2) çikolata

Hazırlanış Aşamaları

Pudingi hazırlamak için; uygun bir tencereye alınan 750 mililitre süt ile 1 paket vanilyalı toz puding, orta ateşte sürekli karıştırarak pişirilir. Koyulaşarak kıvamını alan puding, ocaktan alınır ve ılımaya bırakılır.

Mutfak tezgahına serilen streçin üzerine, enine 3 boyuna 4 adet petibör bisküvi yerleştirilir ve üzerilerine ılıyan pudingten sürülür. Aynı işlemler tekrarlanarak, aralarına puding sürerek 3 kat bisküvi yerleştirilir. Son katta, sadece kenarlara bisküvi konur ve ortaya sade ya da çikolataya bulanmış 3 adet muz yerleştirilir. Kalan pudingle son kat bisküvilerin üzeri kaplanır ve tabandaki streçin yardımıyla pasta içe doğru katlanıp sarılır.

Derin dondurucuya kaldırılan pasta 4 – 5 saat bekletilir. Dondurucudan alınan pasta, streç filmden sıyrılır. 2 poşet toz krem şanti ve 1 su bardağı süt çırpılarak elde edilen krema ile düzgünce kaplanır. Ardından, benmari usulü eritilmiş 2 paket (80 gram) çikolata, pastanın üzerine gezdirilir. Üzerini mevsim meyveleri ya da kuru meyvelerle dilediğinizce süsledikten sonra dilimlenen pasta ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.