Muhallebili Bardak Tatlısı Tarifi

Hazırlaması ve malzemeleri çok basit Muhallebili Bardak Tatlısı Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda videolu ve yazılı anlatımıyla hazırdır. Sadece 6 kalem malzeme ile yapılan, hafif ve çok lezzetli bu sütlü tatlıyı denemenizi öneririz.

Çocuklarınız için de sağlıklı ve besleyici olan tatlının nasıl yapıldığını, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı ve sesli anlatımın yer aldığı videodan izleyebilirsiniz. Ayrıca, gerekli malzemelerin ölçülü listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 1 litre süt
  • 2 tepeleme yemek kaşığı un
  • 1, 5 tepeleme yemek kaşığı nişasta
  • 6 tepeleme yemek kaşığı toz şeker
  • 1 paket vanilya

Süslemek için;

  • Hindistan cevizi

Hazırlanış Aşamaları

Muhallebiyi hazırlamak için; uygun bir tencereye alınan 2 tepeleme yemek kaşığı un, 1,5 tepeleme yemek kaşığı nişasta, 6 tepeleme yemek kaşığı toz şeker ile 1 litre süt, orta ateşteki ocakta kaynayana kadar sürekli karıştırarak pişirilir. Pişen muhallebi ocaktan alınır ve 1 paket vanilya ilave edilerek iyice karıştırılır.

Hazırlanan muhallebi, içleri ıslatılan büyük su bardaklarına paylaştırarak aktarılır. Muhallebinin ilk sıcağı geçtikten sonra, bardakların ağız kısımları streç filmle kapatılarak buzdolabına kaldırılır. 1 gece buzdolabında bekletilen tatlılar, hafifçe sallayarak bardaklarından Hindistan cevizi bulunan tabağa çıkartılır.

Dilediğiniz kalınlıkta kesilen tatlılar, servis tabağına alınır. Üzerlerini arzunuza göre süslediğiniz enfes sütlü tatlınız ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.