Kuş Yuvası Kurabiye Tarifi

Şık görünümü ile fark yaratan Kuş Yuvası Kurabiye Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda videolu ve yazılı anlatımı ile bilgilerinize sunulmuştur. Harika bir sunum yapmanızı sağlayacak kurabiyelerin yapımı ile ilgili tüm ayrıntıları tarif aşamalarında bulabilirsiniz.

Hazırladığınız kurabiye hamuruna şekil verirken kullanacağız sarımsak ezeceğini, mutfak gereçleri satan dükkanlardan uygun fiyatlarla edinebilirsiniz. Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalından aktardığımız tarif için gerekli malzemelerin listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 125 gram oda ısısında tereyağı ya da margarin
  • 1 adet yumurta
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • Yarım su bardağı nişasta
  • 1,5 yemek kaşığı kakao
  • 1 paket vanilya
  • 2, 5 – 3 su bardağı un

Süslemek için;

  • Çikolatalı draje, şekerleme ya da badem şekeri

Hazırlanış Aşamaları

Derince bir kaba alınan, oda ısısında yumuşamış 125 gram tereyağı ya da margarin, 1 adet yumurta, yarım su bardağı nişasta, 1 su bardağı pudra şekeri, 1 paket vanilya ve 1,5 yemek kaşığı kakao, krema kıvamına ulaşıncaya kadar elle yoğurulur. 2,5 – 3 su bardağı un, yavaş yavaş eklenerek yoğurmaya devam edilir. Ele yapışmayan yumuşak bir kıvama gelen kurabiye hamuru, artık hazır hale gelmiştir.

Hazırlanan hamurdan alınan parçalar, sarımsak ezeceğinin içine doldurulur. Videoda görüldüğü gibi, kapağı kapatılır ve yağlı kağıt serili fırın tepsisine sıkılır. Her bir kurabiye için ezeceğin 2 kez doldurulup sıkılması gerekmektedir. Tüm hamur için aynı işlemler uygulanır ve sıkılan hamurların ortasına bir şişe kapağı ile bastırarak çukur oluşturulur.

Kurabiyeler, önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 15 dakika kadar pişirilir. Bu aşamada, kurabiyelerin çok sert olmaması için fırında fazla bekletmemeniz önerilir. Fırından alındıktan sonra soğuyan kurabiyelerin ortasındaki çukurlar, şekerleme, draje ya da badem şekeri gibi malzemeler yerleştirilerek süslenir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.