Kremalı Hamur Kızartması Tarifi

Evdeki Pastane sayfamızda paylaştığımız, içi krema dolgulu, dışı yumuşak ve lezzetli Kremalı Hamur Kızartması Tarifini mutlaka denemelisiniz. Görüntüsü ile de sunumlarınızda fark yaratacak yapımı çok pratik olan tatlıyı, damak tadınıza uygun malzemelerle farklı seçeneklerle hazırlayabilirsiniz. Krema dolgusu yapmadan sadece pudra şekeri serperek ya da üzerine çikolata sosu gezdirerek de sunabilirsiniz.

Kremalı Hamur Kızartması’nın nasıl yapıldığını, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı ve sesli anlatımın yer aldığı videodan aktarıyoruz. Tarifte kullanılacak gerekli malzeme listesini ve hazırlanış aşamalarını tüm detaylarıyla aşağıda yazılı olarak bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

Hamuru için;

  • 1 çay bardağı yoğurt
  • 2 adet yumurta
  • 1 çay bardağı toz şeker
  • 3,5 su bardağı un
  • 1 paket kabartma tozu

Kreması için;

  • 1 paket toz pasta kreması
  • Süt

Hazırlanış Aşamaları

Hamuru hazırlamak için; uygun bir yoğurma kabına 1 çay bardağı yoğurt, 2 adet yumurta ve 1 çay bardağı toz şeker konarak çırpılır. Toz şeker eriyip, tüm malzemeler iyice karıştırıldıktan sonra, 1 paket kabartma tozu ve 3,5 su bardağı un yavaş yavaş eklenerek hamur elle yoğurulmaya başlanır.

Ele yapışmayacak kıvama gelen hamur 2 parçaya ayrılır. Her bir parça hamur, oklava ya da merdane yardımıyla videoda görüldüğü gibi, yaklaşık 3 milimetre kalınlığında (servis tabağı büyüklüğü) açılır. Açılan hamur, çay bardağı ağzı ile daire şeklinde kesilerek parçalar elde edilir. Kesilen hamurlar, bol kızgın yağda çevrilerek kızartılır.

Kızartılan hamurların içine, hazır olarak alınıp üzerindeki tarife göre hazırlanan pasta kreması doldurulur. Tüm hamurlar için aynı işlem uygulanır ve servis tabağına alınır. Üzerilerine pudra şekeri serpilen Kremalı Hamur Kızartması, artık servise hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.