Milföy Hamurundan Kolay Simit Tarifi

Çok kısa sürede hazırlanan Milföy Hamurundan Kolay Simit Tarifi, denemeniz önerisiyle Evdeki Pastane sayfamızda hazırdır. Az malzemeli ve yapımı pratik olan simitler, çay saatlerinizin gözde ikramlarından biri olacaktır.

Verilen ölçülerle 14 adet simit yapılan tarifi, videolu ve yazılı anlatımlarıyla sizlere sunuyoruz. Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanan videolu tarif için gerekli malzeme listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak da takip edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 7 adet dikdörtgen milföy hamuru

İç harcı için;

  • Rendelenmiş kaşar peyniri ya da dilediğiniz malzemeler

Bulamak için;

  • 1 yemek kaşığı üzüm pekmezi
  • 1 çay bardağı su

Üzeri için;

  • Kavrulmuş susam

Hazırlanış Aşamaları

7 adet dikdörtgen milföy hamurunun her biri, merdane yardımıyla mutfak tezgahında bir miktar açılarak inceltilir. Ortadan ikiye kesilir ve dilediğiniz iç harcı yerleştirerek rulo şeklinde sıkıca sarılır. Uçları düzgünce birleştirilerek son şekli verilir.

Hazırlanan simit hamurlarının üstleri, önce 1 yemek kaşığı üzüm pekmezi ve 1 çay bardağı suyu karıştırarak elde edilen karışıma, ardından kavrulmuş susama bulanır. Hamurlar, yağlı kağıt serili fırın tepsisine yerleştirilir ve önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 30 dakika kadar pişirilir. Fırından alındıktan sonra, ilk sıcağı geçen simitler ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.