Kolay Kruvasan Tarifi

3 malzeme ile çok pratik olarak yapılan Kolay Kruvasan Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda sesli anlatımın yer aldığı video ve yazılı anlatımı ile bilgilerinize sunulmuştur. Milföy hamurunun ana malzeme olduğu tarifin malzeme miktarlarını, kişi sayısına göre kolayca değiştirerek istediğiniz sayıda kruvasan yapabilirsiniz.

Çok zaman harcamadan pişirip servis edeceğiniz Kolay Kruvasan Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanıp yayınlanan videodan sizlere aktarılmaktadır. Kruvasanların yapımında kullanacağınız malzemelerin listesi ve hazırlanış aşamaları, aşağıda yazılı olarak verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

 • 6 adet milföy hamuru
 • Kahvaltılık çikolata kreması (Nutella, Çokokrem ya da benzeri)
 • Yumurta sarısı

Üzeri için;

 • Pudra şekeri

Hazırlanış Aşamaları

 1. Derin dondurucudan çıkarılıp kısa bir süre bekletilen 6 adet milföy hamurunun her biri, karşılıklı köşelerinden kesilerek 12 üçgen parça elde edilir.
 2. Üçgen parçaların geniş kenarlarının ortasına, yaklaşık 1 santimetre uzunluğunda bıçak yardımıyla kesikler atılır.
 3. Aynı kenara, 1 tatlı kaşığı kahvaltılık çikolata kreması (Nutella, Çokokrem ya da benzeri) yerleştirilir ve rulo şeklinde sarıp uç kısımları kapatılıp hilal şekli verilir.
 4. Şekil verilen hamurlar, tabanına pişirme kağıdı serili fırın tepsisine dizilerek yerleştirilir.
 5. Üzerlerine çırpılmış yumurta sarısı, fırça yardımıyla sürülür.
 6. Önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında yaklaşık 25 dakika kontrollü olarak pişirilir.
 7. Fırından alındıktan sonra ilk sıcağının geçmesi beklenen kruvasanların üzerine pudra şekeri serpilir ve servis tabağına alınarak ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.