Kokostar Kurabiye Tarifi

Fırında pişirmenize gerek kalmadan ikrama hazır olan Kokostar Kurabiye Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda beğenilerinize sunulmuştur. Evde artan kekinizi de değerlendirebileceğiniz bu çok lezzetli atıştırmalıkları, videolu ve yazılı anlatımları takip ederek kolayca hazırlayabilirsiniz.

İkram ettiklerinizden övgüler alacağınız Kokostar Kurabiye Tarifi, Hayalimdeki Yemekler YouTube kanalı tarafından hazırlanıp yayınlanmıştır. Bu tatlı kurabiyelerin yapımı için gerekli olacak malzemelerin ölçülü listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 1 su bardağından 2 parmak eksik süt
  • 100 gram bitter çikolata
  • 100 gram sütlü çikolata
  • 2 kase ufalanmış kek ya da 200 gram petibör bisküvi
  • 1 poşet toz krem şanti
  • Yarım su bardağından biraz fazla soğuk süt
  • 3 su bardağı Hindistan cevizi

Hazırlanış Aşamaları

Uygun bir tencereye alınan 1 su bardağından 2 parmak eksik süt, kaynamaya yakın derecede ısıtılır. 100 gram bitter ve 100 gram sütlü çikolata, küçük parçalar halinde kırıldıktan sonra süte ilave edilip, eriyene kadar karıştırılır. Hazırlanan çikolata sosundan, daha sonra süslemede kullanmak  için bir miktar ayrılır.

Eritilen çikolatalara, 2 kase ufalanmış kek ya da öğütülüp un haline getirilen 200 gram petibör bisküvi eklenerek iyice karıştırılır. Hamur kıvamına gelen karışım, buzdolabına kaldırılarak iç harcı hazırlanana kadar bekletilir.

İç harcını hazırlamak için;  yarım su bardağından biraz fazla soğuk süt ile 1 poşet toz krem şanti iyice katılaşana kadar mikserle çırpılır. Ardından, 3 su bardağı Hindistan cevizi ilave edilip iyice karıştırılır. Hazır hale gelen karışımdan ceviz büyüklüğünde parçalar alınır ve elde yuvarlayarak şekil verilir.

Buzdolabından çıkarılan hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alınıp elde yuvarlanır ve elde bastırıp açıldıktan sonra ortasına Hindistan cevizi topu yerleştirip düzgünce kapatılır. Hamur ve iç harç bitene kadar aynı işlemler tekrarlanır ve hazırlanan kurabiyeler, servis tabağına yerleştirilir.

Kurabiyelerin üzeri, önceden ayrılan çikolata sosu ile süslenir ve bir süre buzdolabına kaldırılarak dinlendirilir. Buzdolabından çıkarılan enfes kurabiyeler, artık ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.