Ispanaklı Kolay Gözleme Tarifi

Tost makinesinde hazır yufka ile hazırlanan Ispanaklı Kolay Gözleme Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda beğenilerinize sunulmuştur. Harcına katılan lor ya da beyaz peynir ile enfes bir lezzete ulaşan gözleme, kahvaltılarınız ya da çay saatleriniz için pratik bir ikram olacaktır.

3 adet için planlanan malzeme listesini, kişi sayısına göre arttırarak daha fazla sayıda gözleme yapılabilir. Ispanaklı Kolay Gözleme Tarifi, Umut Sepetim YouTube kanalı tarafından hazırlanıp yayınlanan videodan sesli anlatımlı olarak sizlere aktarılmaktadır. Gözlemelerin yapımı için gerekli olacak ölçülü malzeme listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 3 adet hazır yufka
  • 1 kase lor ya da ufalanmış beyaz peynir
  • 1 tutam ince doğranmış ıspanak
  • Eritilmiş tereyağı

Hazırlanış Aşamaları

1 tutam ince doğranmış ıspanağa, 1 kase lor yada ufalanmış beyaz peynir eklenerek karıştırılır. 1 adet yufka, mutfak tezgahına serilir ve 1 kenarı içe doğru katlanır. Hazırlanan iç harçtan, kat yerinin ortasına kenarlarında kareyi tamamlayacak boşluk kalacak şekilde yerleştirilir.

Ardından, diğer kenarlar videoda görüldüğü gibi düzgünce katlanarak hazır hale getirilir. Diğer yufkalar için de aynı işlemler uygulanır ve önceden ısıtılmış tost makinesinde kızartılarak pişirilir. Pişirilen gözlemeler eritilmiş tereyağı ile yağlanıp kesilerek ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.