3 Malzemeli Islak Kek Tarifi

3 malzeme ile 15 dakikada hazır olan ve çay ya da kahvenizin yanına tatlı bir arkadaş adayı 3 Malzemeli Islak Kek Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda izlemenizi bekliyor. Çikolata kreması ile yapılan brownie lezzetindeki keki hazırlarken, ayrıca şeker ilavesi de gerekmiyor. Farklı bir aroma katmak isterseniz, hamuruna katacağınız portakal kabuğu rendesi çok yakışacaktır.

Çabuk ve pratik olarak hazırlanan kekin nasıl yapıldığını, Misssgibi Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı ve sesli anlatımın yer aldığı videodan sizlere aktarıyoruz. Gerekli malzemelerin listesini ve hazırlanış aşamalarının ayrıntılarını yazılı olarak aşağıda bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 2 adet yumurta
  • 4 tepeleme yemek kaşığı un
  • 4 yemek kaşığı kahvaltılık çikolata kreması (Nutella, Çokokrem ya da benzeri)

Hazırlanış Aşamaları

Uygun bir kaba 2 adet yumurta kırılır ve iyice çırpılır. İçine 4 yemek kaşığı krem çikolata (Nutella, Çokokrem ya da benzeri) ilave edilerek çırpmaya devam edilir. Yumurta ve krema iyice birbirine karıştığında, 4 tepeleme yemek kaşığı un yavaş yavaş eklenerek çırpmaya devam edilir. Elde edilecek hamur, normal kek hamurundan daha yoğun olmalıdır.

Malzeme miktarları az olduğundan, elde edilen kek hamuru da az olacaktır. Daha fazla yapmak istediğinizde, malzeme miktarlarını orantılı olarak arttırabilirsiniz. Pişirme için seçilen küçük bir kap, tabanına yağlı kağıt serilerek hazırlanır. Kek hamuru, fırın kabına boşaltılır ve önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında yaklaşık 10 dakika kontrol ederek pişirilir. Fırından alınan ve ilk sıcağı geçen kek, dilimlenerek ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.