İrmik Tatlısı Tarifi

Çok lezzetli ve hafif bir tatlı olan İrmik Tatlısı Tarifi, sade ve basit anlatımlarıyla Evdeki Pastane sayfamızda hazırdır. Sütlü olarak hazırlanan tatlı, çocuklarınız için de sağlıklı ve şık görünümlü bir ikram olacaktır.

Sadece 5 malzeme kullanılan Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalınca hazırlanan ve sesli anlatımlı olarak izleyeceğiniz videodan aktarılmaktadır. İrmik tatlısının yapımı için gerekli olan malzemelerin listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da bilgilerinize sunulmuştur.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 1 paket kakaolu petibör bisküvi
  • 12 yemek kaşığı toz şeker
  • 8 yemek kaşığı irmik
  • 1 litre süt
  • 1 paket vanilya

Hazırlanış Aşamaları

Orta ateşe ayarlanan ocağa yerleştirilen tencerede, 1 litre süt, 8 yemek kaşığı irmik ve 12 yemek kaşığı toz şeker, sürekli karıştırarak koyulaşana kadar pişirilir. Kaynayıp koyulaşan karışıma 1 paket vanilya eklenerek karıştırılır ve ocaktan alınır.

Tatlının hazırlanması için seçilen dikdörtgen borcama, hazırlanan irmikli karışımın yarısı aktarılır. Üzerine 1 sıra kakaolu petibör bisküvi dizilir. İrmikli karışımın kalanı bisküvilerin üzerine yayılarak aktarılır ve üzeri düzeltilir. İlk sıcaklığı geçip ılıyan tatlı, buzdolabına kaldırılarak birkaç saat dinlendirilir. Buzdolabından alındıktan sonra dilimlenen tatlıyı, arzunuza göre süsleyip ikram edebilirsiniz.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.