İncirli Kolay Pasta Tarifi

Harika lezzeti ve pratik yapımı ile favori ikramlarınızdan biri olmaya aday İncirli Kolay Pasta Tarifi, videolu ve yazılı anlatımlarıyla Evdeki Pastane sayfamızda hazırdır. Bisküvi kullanarak yapılan bu enfes tatlıyı, farklı lezzet arayan takipçilerimize denemeleri önerisiyle sunuyoruz.

Az malzeme ile 16 porsiyonluk ikram hazırlanan İncirli Kolay Pasta Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri 2 YouTube kanalının hazırladığı videodan izlenebilir. Ayrıca. pastanın yapımı için gerekli olan ölçülü malzeme listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Malzeme Listesi

  • 10 adet kuru incir
  • 1 litre süt
  • 1 çay bardağı un
  • 1 çay bardağı toz şeker
  • 2 yemek kaşığı nişasta
  • 1 paket vanilya
  • 5 paket Burçak bisküvi

Hazırlanış Aşamaları

10 adet kuru incirin sap kısımları kesilir ve uygun bir kaba alınır. Üzerilerine 1 su bardağı sıcak su dökülerek, yumuşamaları için 10 dakika kadar bekletilir. Ardından, suyu süzüldükten sonra rondoda çekilerek püre haline getirilir.

Uygun bir tencereye alınan, 1 litre süt, 1 çay bardağı un, 1 çay bardağı toz şeker ve 2 yemek kaşığı nişasta iyice karıştırılır. Püre haline getirilen incirler eklenir ve orta ateşe ayarlanan ocakta sürekli karıştırarak koyulaşıp kıvam alana kadar pişirilir. Ocaktan alınan karışıma, 1 paket vanilya eklenerek karıştırılır ve pastanın kreması hazır hale getirilir.

Pastanın hazırlanacağı kalıbın tabanına 1 sıra bisküvi dizilir ve üzerine hazırlanan incirli muhallebiden yerleştirilir. Üzerine tekrar bisküvi dizilerek aynı işlemler tekrarlanır.  Son aşamada, en üstü incirli muhallebi ile kapatılır ve düzeltilir. Buzdolabına kaldırılarak 4 – 5  saat  kadar dinlendirilir. Buzdolabından alındıktan sonra, dilimlenerek servis tabağına aktarılan pasta, artık ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.