Hazır Yufkadan 5 Malzemeli Börek Tarifi

El açması tadı ve çıtır dokusu ile favoriniz olacak Hazır Yufkadan 5 Malzemeli Börek Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda bilgilerinize sunulmuştur. Sadece 5 adet yufka ile 24 parça börek yapabileceğiniz tarifi, videolu ve yazılı anlatımlarından tüm ayrıntılarıyla takip edebilirsiniz.

Dilerseniz bir kısmını derin dondurucuda saklayarak daha sonra pişirebileceğiniz böreklerin yapımı için gerekli olan malzemelerin ölçülü listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak bulabilirsiniz. Hazır Yufkadan 5 Malzemeli Börek Tarifi, Umut Sepetim YouTube kanalı tarafından hazırlanan videodan sizlere aktarılmaktadır.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 5 adet hazır yufka
  • Dilimlenmiş köy peyniri

Sosu için;

  • 2 adet yumurta
  • 1 su bardağı yoğurt
  • 1 su bardağı (200 gram) yumuşamış tereyağı ya da margarin

Hazırlanış Aşamaları

Yufkalara sürülecek sosu hazırlamak için; derince bir kapta, 2 adet yumurta, 1 su bardağı yoğurt ve 1 su bardağı (200 gram) yumuşamış tereyağı ya da margarin çırpılarak iyice karıştırılır ve hazır hale getirilir.

5 adet hazır yufkanın ilki mutfak tezgahına serilerek açılır ve üzerine hazırlanan sostan fırça yardımıyla sürülür. Kalan 4 adet yufka da aynı şekilde üzerilerine sos sürülerek üst üste yerleştirilir. En son yufkanın üzeri, diğerlerine oranla daha az soslanır.

Yufkalar bıçak yardımıyla kesilerek 24 parçaya ayrılır. Erimeyen yapısı ile kullanılması önerilen köy peyniri dilimleri, yufka parçalarınn geniş kısımlarına yerleştirilerek rulo şeklinde sarılır. Hazırlanan yufkalar yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizilerek yerleştirilir ve üzerilerine sosun kalanı fırça yardımıyla sürülür. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında kızarana kadar pişirilir. Fırından alındıktan sonra ilk sıcağı geçen börekler servis tabağına alınarak ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.