10 Dakikada Milföy Hamurundan Gözleme Tarifi

Hazırlaması ve pişirilmesi toplam 10 dakika süren, sadece 2 malzeme kullanılan milföy gözlemeleri, denemeniz önerisiyle Evdeki Pastane sayfamızda beğenilerinize sunuyoruz. Milföy hamuru, yumuşak ve yağlı dokusu nedeniyle, gözleme yufkasını açarken sizi hiç yormayacaktır.

Pişirme aşamasında yağ kullanmanıza gerek kalmadan, gözlemelerinizi yanmaz tavada kızartabilirsiniz. Peynirli olarak verilen tarifi, dilediğiniz iç harçları ile deneyerek farklı lezzetlerde gözlemeler yapılabilir.

10 Dakikada Milföy Hamurundan Gözleme Tarifi, sesli anlatımın yer aldığı Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanan videodan aktarılmaktadır. Kişi sayısına göre değiştirebileceğiniz gerekli malzemelerin listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 2 adet milföy hamuru
  • Peynir ya da dilediğiniz faklı malzemeler

Hazırlanış Aşamaları

Oda sıcaklığına getirilmiş 2 adet milföy hamuru, elde yuvarlayarak beze haline getirilir. Un serpilmiş tezgaha alınan beze, oklava yardımıyla ince olarak açılır. Açılmış olan hamurun yarısına, iç harç yerleştirilir ve diğer yarısı üzerine kapatılır. Açılmasını önlemek için, hamurların birleşim yeri elle bastırarak kapatılır. Önceden ısıtılarak hazırlanan yanmaz tavaya alınan hamur, arkalı önlü kızartılır.

Pişen gözlemeler, dilimlenerek servise hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.