Fırında Elma Tatlısı Tarifi

Hafif bir tatlı hazırlamak isteyecek takipçilerimizin çok sevecekleri Fırında Elma Tatlısı Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda videolu anlatımıyla beğenilerinize sunulmuştur. Dilimlediğiniz elmaları soyduktan sonra kararmalarını önlemek için, limonlu suda bekletmeniz gerektiğini hatırlatırız.

Sade dondurma ile birlikte ikram etmenizi önerdiğimiz Fırında Elma Tatlısı Tarifi, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından sesli anlatımlı olarak hazırlanan videodan sizlere aktarılmaktadır. Ayrıca, tatlının yapımı için gerekli olacak malzemelerin  ölçülü listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da bilgilerinize sunulmuştur.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 2 adet elma
  • 2 yemek kaşığı toz şeker
  • 1 su bardağı vişne suyu (ya da isteğe bağlı olarak doğal gıda boyası)
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 5 adet kuru karanfil

Hazırlanış Aşamaları

2 adet elma, kabukları soyulduktan sonra kararmamaları için limonlu suda bekletilir. Tezgaha serilen pişirme kağıdının ortasına elma dilimleri dizilerek yerleştirilir.  Üzerine, 2 yemek kaşığı toz şeker, 1 adet çubuk tarçın ve 5 adet kuru karanfil konduktan sonra, pişirme kağıdı 2 kenarından katlanarak kapatılır.

Açık kalan kısmından 1 su bardağı vişne suyu eklenip, fırın tepsisine yerleştirilir. Bu aşamada, vişne suyu yerine doğal gıda boyası da kullanabilirsiniz. Açık olan son kenar da katlanıp kapatılarak, önceden ısıtılmış 180 dereceli fırında 30 dakika pişirilir.

Fırından alınan tatlı, ilk sıcağının geçmesi beklenir ve kağıdından çıkarılarak servis tabağına aktarılır. Soğuyan tatlınızı sade dondurma ya da kaymak beraberinde ikram edebilirsiniz.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.