Fındıklı Rulo Kurabiye Tarifi

İkramlarınız arasında özel bir yere sahip olacak Fındıklı Rulo Kurabiye Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda denemeniz önerisiyle bilgilerinize sunulmuştur. Çay ya da kahve beraberinde sunacağınız kurabiyeler, enfes aroması ve şık sunumu ile herkesin beğenisini kazanacaktır. Tarif ölçüleri ile 32 adet kurabiye hazırlanmaktadır.

Yapımı çok kolay ve pratik olan Fındıklı Rulo Kurabiye Tarifi, Bera Tatlı Dünyası YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Sesli anlatımın yer aldığı videolu tarif için gerekli malzemelerin listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 200 gram oda sıcaklığında tereyağı ya da margarin
  • 200 gram Labne ya da krem peynir
  • 2,5 su bardağı un
  • 1 su bardağı esmer toz şeker
  • 1 su bardağı çekilmiş fındık içi
  • Yarım su bardağı toz şeker
  • 1 çay kaşığı tarçın

Hazırlanış Aşamaları

Harcını hazırlamak için; uygun bir kapta 1 su bardağı esmer toz şeker, 1 su bardağı çekilmiş fındık içi, yarım su bardağı toz şeker ve 1 çay kaşığı tarçın iyice karıştırılır.

Hamurunu hazırlamak için; derince bir kaba alınan 200 gram oda sıcaklığında tereyağı ya da margarin ile 200 gram Labne ya da krem peynir iyice yoğurarak karıştırılır. Ardından, 2,5 su bardağı un yavaş yavaş eklenerek hamur yoğurulmaya devam edilir. Yumuşak ve ele yapışmayan bir kıvama gelen hamur hazır hale gelmiştir.

Hazırlanan hamur, 4 eşit parçaya ayrılır ve elde yuvarlayarak bezeler oluşturulur. Mutfak tezgahına bir miktar hazırlanan harçtan serpilir ve üzerine beze yerleştirilir. Bezenin üzerine de bir miktar harç yerleştirilerek, servis tabağı büyüklüğünde merdane ile açılır. Kesilerek 8 eşit parçaya bölünür ve her bir hamur parçası rulo şeklinde sarılır.

Tüm bezeler için aynı işlemler uygulanarak hazırlanan kurabiye hamurları fırın tepsisine yerleştirilir. Önceden ısıtılmış 150 derecelik fırında yaklaşık 20 dakika pişirilir. Fırından alındıktan sonra soğuyan kurabiyeler, servis tabağına alınarak ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.