Ev Yapımı Şeftali Reçeli Tarifi

Kahvaltı sofralarınıza enfes bir lezzet katacağınız Ev Yapımı Şeftali Reçeli Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda videolu ve yazılı anlatımlarından izlenebilir. Kolay ve pratik olarak hazırlanması ile sizi yormayacak reçel tarifini izledikten sonra denemenizi öneriyoruz.

Ölçülerini orantılı olarak değiştirerek dilediğiniz miktarda yapabileceğiniz Ev Yapımı Şeftali Reçeli Tarifi, Misssgibi Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Videolu anlatımı sesli olarak izleyeceğiniz reçelin yapımı için gerekli olan malzeme listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak da bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 3 adet orta boy şeftali
  • 3,5 su bardağı toz şeker
  • 5 – 6 damla limon suyu

Hazırlanış Aşamaları

3 adet orta boy çok olgun olmayan şeftali, kabukları soyularak küp şeklinde doğranır. Uygun bir tencereye alınan şeftalilere, 3,5 su bardağı toz şeker ilave edilerek 1 gece bekletilir. Hemen hazırlamak isterseniz, yarım su bardağı su eklemeniz gerekir.

Tencere, kısık ateşe ayarlanan ocağa alınır ve arada karıştırarak pişirmeye başlanır. Oluşan köpüklerin kevgir yardımıyla alınması, reçelin renginin bozulmamasını ve parlak olmasını sağlayacaktır.  Şeftaliler parlak bir hale gelip reçel yoğunlaşmaya başladığında, 5 – 6 damla limon suyu eklenerek karıştırılır. Ardından, ocağa altı kapatılarak reçel kavanoza aktarılır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.