Ev Yapımı Nar Reçeli Tarifi

Kahvaltı sofralarınızda ailenize tatlı bir sürpriz olacak Ev Yapımı Nar Reçeli Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda beğenilerinize sunulmuştur. Reçelinizi kaynatırken oluşan köpükleri bir kepçe yardımıyla almanız, reçelin parlak bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Mutfağınızda kendi ellerinizle yapmanın ve ailenizle paylaşmanın tadını alacağınız Ev Yapımı Nar Reçeli Tarifi, Ev Lezzetleri YouTube kanalının hazırladığı videodan sizlere aktarılmaktadır. Reçelin yapımı için gerekli olan malzemelerin ölçülü listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 2 adet büyük boy nar
  • 1,5 su bardağı toz şeker
  • Yarım çay bardağı su
  • Yarım çay kaşığı limon tuzu
  • Yarım tatlı kaşığı tereyağı

Hazırlanış Aşamaları

2 adet büyük boy nar ayıklanır ve elde edilen yaklaşık 3 su bardağı nar tanesi uygun bir tencereye alınır. Narların üzerine 1,5 su bardağı toz şeker aktarılır ve kapağı kapatılarak en az 4 saat, tercihen 1 gece bekletilir. Sürenin sonunda, orta ateşe ayarlanan ocağa yerleştirilir ve yarım çay bardağı su ekleyip arada karıştırarak pişirmeye başlanır.

Kaynamaya başladıktan sonra ocak kısık ateşe ayarlanır ve yaklaşık 20 dakika boyunca oluşan köpükler alınarak kaynatmaya devam edilir. Kıvamını alan reçele yarım çay kaşığı limon tuzu ve parlaklık sağlamak için yarım tatlı kaşığı tereyağı eklenerek karıştırılır. Son bir kez daha kaynatılan reçel, ocaktan alınarak ılıması beklenir. İlk sıcağı geçen reçel, saklama kabına alınarak ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.