Çiya Tohumlu Bisküvi Tarifi

Yapımı çok kolay Çiya Tohumlu Bisküvi Tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda videolu ve yazılı anlatımlarıyla bilgilerinize sunulmuştur. Uzun süre tok tutma özelliğiyle çok popüler olan çiya tohumunu, tarifi izleyip denedikten sonra tüketmeniz çok daha kolay hale gelecektir.

Yanınızda kolayca taşıyıp acıktığınızda atıştıracağınız Çiya Tohumlu Kraker Tarifi,  Semen Öner Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Sesli anlatımın yer aldığı videonun yanı sıra, gerekli malzeme listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 2 yemek kaşığı çiya tohumu
  • 1 yemek kaşığı keten tohumu
  • 6 yemek kaşığı su

Hazırlanış Aşamaları

Uygun bir kapta, 2 yemek kaşığı çiya tohumu ile 6 yemek kaşığı su iyice karıştırılır. Ardından, suyu çeken ve jöle kıvamına gelen çiya tohumlarına 1 yemek kaşığı keten tohumu eklenerek tekrar karıştırılır. Bisküvi hamuru hazır hale gelmiştir.

Pişirme için seçilen küçük boy fırın tepsisinin tabanına yağlı kağıt serilir. Hazırlanan hamur ince bir tabaka halinde eşit olarak tepsiye düzgünce yayılır. Önceden ısıtılmış 190 derecelik fırında yaklaşık 30 dakika kuruyana kadar pişirilir. Fırından alındıktan sonra, dilediğiniz şekilde kırarak kapaklı bir cam kapta saklayabilirsiniz.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.