Çikolatalı Kolay Milföy Pasta Tarifi

Kalp şeklindeki görünümü ve özel lezzeti ile herkesin beğenisini kazanacak Çikolatalı Kolay Milföy Pasta Tarifi, videolu ve yazılı anlatımı ile sayfamızda bilgilerinize sunulmuştur. Milföy hamuru ile kolayca hazırlanan bu özel pastayı hazırlamak için çok özel malzemelere ihtiyacınız olmayacaktır. Milföy pastaların şekli, 2 farklı boyutta kalp biçiminde kurabiye ya da hamur kesme aparatı ile pratik bir şekilde verilmektedir.

Görsel ve yazılı anlatımını izleyerek denemenizi önerdiğimiz tarif, Hayalimdeki Yemekler YouTube kanalı tarafından hazırlanmıştır. Gerekli malzemelerin ölçülü listesini ve hazırlanış aşamalarını aşağıda yazılı olarak da bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Çikolatalı Kolay Milföy Pasta Tarifi İçin Malzeme Listesi

  • 12 adet milföy hamuru
  • Pudra şekeri
  • Kahvaltılık çikolata kreması (Nutella, Çokokrem ya da benzeri)
  • Muz dilimi, donmuş frambuaz ya da vişne

Hazırlanış Aşamaları

12 adet milföy hamurundan 2 adedi mutfak tezgahına alınır. 2 farklı boyutta olan kalp şeklindeki kalıbın büyük olanıyla, her 2 milföy hamuru kesilerek kalp şeklindeki hamurlar ayrılır. Bu hamurlardan biri, küçük olan kalıpla tekrar kesilerek etrafında oluşan çerçeve, diğer milföyün üzerine yerleştirilir. Tabanda kalan milföyün üzerine, çatal yardımıyla küçük delikler açılır. Kalan küçük kalp biçimindeki milföyler, daha sonra fırın tepsisinde tek olarak pişirilecektir.

Tüm milföy hamurları aynı şekilde hazırlanır ve yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizilerek yerleştirilir. Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında kızarana kadar pişirilir. Fırından alınan hamurlar, soğuması için bekletilir. Soğuyan kalp şeklindeki milföy hamurları, servis tabağına alınır ve üzerilerine pudra şekeri serpilir.

Oda ısısına getirilmiş çikolata kreması, kaşık ya da sıkma torbası yardımıyla hamurların ortasında oluşan çanağa yerleştirilir. Çikolatanın üzerini küçük muz dilimleri, donmuş frambuaz ya da vişne gibi, damak tadınıza uygun malzemelerle dilediğinizce süsleyebilirsiniz. Bir süre dinlendirdiğiniz milföy pastalar, şık görünümleri ile artık ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.