Çikolatalı Amerikan Kurabiyesi Tarifi

Klasik çıtır kurabiyelerin aksine yumuşak bir dokuya sahip Çikolatalı Amerikan Kurabiyesi Tarifi, videolu ve yazılı anlatımı ile Evdeki Pastane sayfamızda beğenilerinize sunulmuştur. Yumuşaklığını kullanılan esmer toz şekerden alan kurabiyenin yapımında, bu şekeri kullanmanız gerektiğini hatırlatırız.

Soft Cookie olarak anılan bu lezzetli kurabiyenin nasıl yapıldığını, Nefis Yemek Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı ve sesli anlatımın yer aldığı videodan sizlere aktarıyoruz. Yaklaşık 24 adet kurabiye elde edilen tarif için kullanacağınız malzemelerin ölçülü listesini ve hazırlanış aşamalarının ayrıntılı yazılı dökümünü aşağıda bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 125 gram oda sıcaklığında yumuşamış tereyağı ya da margarin
  • 1,5 Türk kahvesi fincanı esmer şeker
  • 2 adet yumurta
  • 5,5 Türk kahvesi fincanı un
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • 4 tepeleme yemek kaşığı damla çikolata

Hazırlanış Aşamaları

Uygun bir yoğurma kabına alınan 125 gram oda sıcaklığında tereyağı ya da margarin, 2 adet yumurta, 1,5 Türk kahvesi fincanı esmer şeker, 1 paket vanilya ve 1 paket kabartma tozu yoğurulur. 5,5 Türk kahvesi fincanı un yavaş yavaş eklenerek yoğurulmaya devam edilir. Son olarak, 4 tepeleme yemek kaşığı damla çikolata da ilave edilerek karıştırılır.

Hazırlanan kurabiye hamurundan parçalar alınır ve 5 – 6 santimetre çapında büyüklüğünde elde yassı biçimde şekillendirerek, yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizilerek yerleştirilir. Kurabiyeler pişerken büyüyecekleri için aralarında 2 – 3 santimetre boşluk bırakılması önerilir. Önceden ısıtılmış 160 derecelik fırında, yaklaşık 15 – 20 dakika pişirilir.  Fırından çıktıktan sonra, soğuyan kurabiyeler ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.