Çikolata Kasesi Tarifi

Tatlı ya da meyve sunumlarınız için kullanabileceğiniz Çikolata Kasesi Tarifi ile Evdeki Pastane sayfamızda karşınızdayız. Bu tarifi kullanarak çikolatadan kaseler hazırlayabilir, içerisine istediğiniz meyveleri ya da tatlıları koyarak güzel bir sunum yapabilirsiniz.

İdil Yazar YouTube kanalı tarafından hazırlanan bu videoda, çikolatadan kase yapımını ayrıntıları ile öğrenebilirsiniz. Tarifin detayları için videoyu izleyebilir, gerekli malzemelerin listesini ve hazırlanışı aşağıda bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Çikolata Kasesi İçin Gerekli Malzeme Listesi

  • 200 gram çikolata
  • 3 adet balon
  • 1 tatlı kaşığı sıvı yağ
  • Meyve
  • Krem şanti
  • Çikolata rendesi

Hazırlanış Aşamaları

Öncelikle işe çikolatayı eriterek başlayın. 200 gram çikolatayı videoda gördüğünüz gibi benmari usülü eritin. Sonrasında sıra hafif şekilde şişirilmiş balonları elinize alın ve balonun alt kısmını yağlayın. Daha sonra bir kaşık erimiş çikolatayı, yağlı kağıt serdiğiniz tepsiye ekleyin.

Alt kısmını yağladığınız balonun fazla yağını silin ve erimiş çikolataya balonu batırın. Balonun en az yarı kısmının çikolata içinde olmasına özen gösterin ve 10 – 15 saniye boyunca bu şekilde bekleyin.

Alt kısmı çikolata ile kaplanmış balonu alın ve yağlı kağıt serdiğiniz tepsiye yerleştirin. Hazırlamak istediğiniz çikolata kasesi sayısı kadar hazırlayın ve tepsiyi 3 – 4 saat kadar buzdolabında bekletin. Çikolatalar tamamen donduktan sonra tepsiyi buzdolabından çıkarın ve balonları hafifçe patlatın.

Daha sonra videoda gördüğünüz gibi balonu yavaşça, çikolata kasesinden ayırın. Artık çikolata kaselerinizi isteğe göre meyve ile ya da başka ikramlıklar ile doldurabilir ve misafirlerinize sunabilirsiniz.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.