Çikolata Kase Tarifi

Tatlı ikramlarınızı çok daha şık ve lezzetli bir şekilde sunmak isterseniz Çikolata Kase tam da size uygun bir tarif. Diğer çikolata kullanarak yapılan kalıp tariflerine göre daha dayanıklı ve estetik görünüme sahip çikolata kase, muhteşem görünüşü ve farklı yapısıyla özellikle çocuklarınızın oldukça ilgisini çekecek ve tatlı ikramlarınızı yeni bir görünüme kavuşturacak.

Çikolata Kase Tarifi, Semen Öner Yemek Tarifleri YouTube kanalı tarafından hazırlanan videodan sizlere aktarılmaktadır.  Yapımı için gerekli olan malzemelerin listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • Dilediğiniz miktarda ve türde çikolata
  • Alüminyum folyo
  • Yuvarlak bir çorba kasesi
  • Sıkma torbası

Hazırlanış Aşamaları

Çikolatanızı mikro dalga fırında 35 santigrat dereceyi geçmeyen bir ısıda eritin. Eriyen çikolatayı sıkma torbasına dökün. Alüminyum folyoyu çorba kaselerinin dışından sıkıca sarın. Çorba kasesini ters çevirin ve bir tepsinin üzerine koyun.

Sıkma torbasından çikolatayı yavaş bir şekilde sıkarak ve daireler çizerek kasenin uç kısmından tabanına doğru kaplayın. Hasır bir sepet görüntüsü alana kadar kaplamaya devam edin. Dilerseniz folyonun üzerini tamamen kaplayarak bir kap görünümü de elde edebilirsiniz. Bir müddet soğumaya bırakın ve çikolatanın sertleşmesini bekleyin. Daha sonra kaseleri ters çevirerek yavaş ve özenli bir şekilde çikolatadan ayırın.

Çikolata kaseniz hazır, çikolatayı kıracak kadar ağır olmayan tüm tatlıları içerisinde servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.