Ceviz Dolgulu Kolay Cezerye Tarifi

Pratik olarak hazırlanan çok lezzetli bir atıştırmalık tatlı yapacağınız Ceviz Dolgulu Kolay Cezerye Tarifi, videolu ve yazılı anlatımıyla Evdeki Pastane sayfamızda beğenilerinize sunulmuştur. Havucun ana malzeme olduğu tarif, iştah açan şık görünümü ve özel tadı ile gözde ikramlarınızdan biri olacaktır.

Sesli anlatımından hazırlanış aşamalarının tüm ayrıntılarını takip edeceğiniz Ceviz Dolgulu Kolay Cezerye Tarifi, Bera Tatlı Dünyası YouTube kanalı tarafından hazırlanıp yayınlanmıştır. Yapımında kullanacağınız malzemelerin tam ölçülü listesi ve hazırlanış aşamaları, aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Malzeme Listesi

 • 2 su bardağı rendelenmiş havuç
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1 su bardağı öğütülmüş sade petibör bisküvi
 • 1 su bardağı Hindistan cevizi

Ara dolgusu için;

 • Yarım çay bardağı iri öğütülmüş ceviz içi

Videolu Anlatım

Yazılı Anlatım

 1. Uygun bir tavaya alınan 2 su bardağı rendelenmiş havuç, 1 su bardağı toz şekerle karıştırılır.
 2. Ardından, kısık ateşe ayarlanan ocakta havuçlar suyunu verip çeken kadar karıştırarak pişirilir.
 3. Pişerek ocaktan alınan havuçlara, rondodan geçirilip un haline getirilen 1 su bardağı sade petibör bisküvi eklenerek iyice karıştırılıp soğuması beklenir.
 4. Tezgaha serilen streç filmin üzerine, 1 su bardağı Hindistan cevizi dikdörtgen formunda serilerek yayılır.
 5. Hazırlanıp soğutulan havuçlu karışım Hindistan cevizinin üzerine eşit olarak yayarak eklenir ve yarım çay bardağı iri öğütülmüş ceviz içi üzerine eklenir.
 6. Tabandaki streç filmle birlikte sarılarak rulo haline getirilir ve buzdolabına kaldırarak 1 – 2 saat kadar bekletilir.
 7. Sonrasında, buzdolabından alınarak streç filminden sıyrılıp bıçak yardımıyla verev şekilde kesilrek dilimlere ayrılır.
 8. Servis tabağına aktarılan cezeryeler, artık ikrama hazırdır.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.