Bisküvili Mozaik Pasta Tarifi

Yapımı çok kolay ve orta yaş üzerindekilere nostaljik anlar yaşatacak çok pratik Bisküvili Mozaik Pasta Tarifini, Evdeki Pastane sayfamızda izleyebilirsiniz. Çok özel malzemeler gerekmeyen bu pratik pastayı, mutfağınızda hazırda olan malzemelerle çok çabuk hazırlayabilirsiniz.

Bisküvili Mozaik Pasta Tarifi için, Ev Yemeği Tarifleri YouTube kanalının hazırladığı videoyu izleyebilir, gerekli malzeme listesini ve hazırlanışı ile ilgili tüm aşamaları aşağıda yazılı olarak bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım

Malzeme Listesi

  • 2 paket (400 gram) petibör bisküvi
  • 2 su bardağı ılık süt
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 3 yemek kaşığı oda sıcaklığında yumuşamış tereyağı ya da margarin
  • 4 yemek kaşığı kakao
  • 1 paket vanilya
  • 1 su bardağı kırılmış ceviz içi

Hazırlanış Aşamaları

2 paket (400 gram) petibör bisküvi, geniş bir kaseye elle kırılarak hazırlanır. Kırılan bisküviler ne çok büyük ne de küçük olmalıdır. 1 bisküviyi 7 ya da 8 parçaya bölmeniz yeterlidir.

Uygun bir kaba, 1 su bardağı şeker, 4 yemek kaşığı kakao, 1 paket vanilya ve 3 yemek kaşığı oda sıcaklığına getirilmiş tereyağı konarak kaşık yardımıyla karıştırılır. Üzerine 2 su bardağı ılık süt eklenerek, tüm malzemeler birbirine yedirilerek karıştırmaya devam edilir. Elde edilen homojen harç, daha önce hazırlanan kırık bisküvilerin üzerine aktarılır. 1 su bardağı kırılmış ceviz içi de ilave edilerek, malzemelerin tamamı iyice karıştırılır.

Pastanın ana harcı artık hazırdır. Tezgaha serilen streç film ya da büyük boy buzdolabı poşetine hazırlanan harcın tamamı dökülür. Sarılan ve 2 ucu kapatılan harca, videoda görüldüğü gibi alüminyum folyo yardımıyla piramit şekli verilir. Şeklinin bozulmaması için uygun kenarlı bir kaba alınan pasta, derin dondurucuya konarak, 2 – 3 saat bekletilir. Dondurucudan çıkartılan Mozaik Pasta, dilimlenerek servise hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.